Lechia Gdańsk - Widzew 2:0. Widzew przegrał 13 raz na wyjeździe

(opr. dem)
W sobotę Widzew przegrał z Lechią Gdańsk w meczu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarze Widzewa trzynasty raz w tym sezonie przegrali spotkanie wyjazdowe. Wydawało się, że po remisie z Lechem uda się przerwać fatalną passę. Jesienią Widzew pokonał Lechię 4:1.

Lechia prowadziła w Gańsku od 30. W drugiej połowie zdobyła kolejnego gola 76 minucie. Strzelcem obu bramek był Stojan Vranjes.

Pierwsza połowa meczu Widzewa z Lechem w Gdańsku nie była wielkim piłkarskim widowiskiem. Drużyna Widzewa skupiła się na defensywie.

W 30. minucie minucie Stojanov Vranjesow otrzymał podanie od Wiśniewskiego i strzałem z lewej nogi pokonał Patryka Wolańskiego. Po strzale z woleja Vranjesowa golkiper Widzewa był bez szans.

Druga połowa spotkania Lechia - Widzew od początku obfitowała w groźne sytuacje bramkowe obu drużyn. Najpierw Lechia, lecz na szczęście dla łodzian strzał Tuszyńskiego był niecelny i piłka przeleciał nad bramką Wolańskiego. Później piłka posłana przez Batrovicia minęła prawy słupek i Widzew nie cieszył się z wyrównującej bramki. W 53. minucie meczu w poprzeczkę trafił zawodnik Lechii, Paweł Dawidowicz.

Na kolejnego gola Lechia Gdańsk czekała do 76 minuty. Piłkę stracił na 30 metrze Batrovic. Przejął ją Makuszewski i podał do Vranjesa. Zawodnik Lechii minął bramkarza Widzewa i strzelił drugą bramkę.

Widzew, który zamyka tabelę T-Mobile Ekstraklasy, wraca do Łodzi bez punktu.