Kotwica Kołobrzeg pokonała ŁKS 87:63

Dominik Binkowski zdobył pierwsze punkty w ekstraklasie
Dominik Binkowski zdobył pierwsze punkty w ekstraklasie fot. Krzysztof Szymczak
Koszykarze ŁKS walczą o miejsca 7-14 Taurn Basket Ligi. ŁKS przegrał w Kołobrzegu z Kotwicą 63:87. Kolejne dwa spotkania ełkaesiacy rozegrają także na wyjazdach, w Warszawie i w Starogardzie. W Łodzi w Atlas Arenie ŁKS zagra 10 marca z AZS Koszalin.

Trener Piotr Zych rozpoczął mecz piątką: Piotr Trepka, Michał Michalak, Jarosław Zyskowski, Jakub Dłuski i Krzysztof Sulima, a więc z dwoma nowymi, perspektywicznymi zawodnikami na pozycjach 2 i 3. Po pierwszej kwarcie ełkaesiacy niespodziewanie prowadzili 20:17, a przez trzy czwarte toczyli wyrównany mecz i wynik był sprawą otwartą. Do przerwy ŁKS przegrywał różnicą 5 oczek (39:34), a po trzeciej ćwiartce tracił 10 (50:60). Dopiero ostatnie 10 minut było popisem Kotwicy, która obnażyła słabości łódzkiej drużyny. Łodzianie przegrali tę kwartę różnicą 14 punktów 13:27 i cały mecz 63:87.

W czołówce strzelców ŁKS w tym spotkaniu znaleźli się Jarosław Zyskowski (13) i Michał Michalak (12), ale obaj uzyskali swoje wyniki przy niskiej skuteczności. Zyskowski trafił tylko 1 na 5 rzutów za 2 punkty i oba za 3 oraz 5 na 6 osobistych. Michalak natomiast miał 3 celne na 11 za 2 i 2 na 5 za 3. Potrzebują jeszcze czasu, aby nabrać pewności siebie w grze. Najsolidniej w ŁKS zagrał Jakub Dłuski, który zdobył 13 punktów (6 na 12 z gry) i miał 9 zbiórek. Aż 8 asyst rozdał Piotr Trepka, natomiast Michał Michalak dołożył 4. Dobrą zmianę dał Dominik Binkowski, dla którego był to czwarty występ w ekstraklasie, ale pierwsze punkty. Grał 7 minut i zdobył 5 punktów przy stuprocentowaj skuteczności, bo miał po jednym celnym rzucie za 2 i za 3 punkty oraz 2 zbiórki.

Kotwica Kołobrzeg - ŁKS 87:63 (17:20, 22:14, 21:16, 27:13)
Kotwica: Demetrius Brown 16, Łukasz Wichniarz 15, Darrell Harris 14, Łukasz Diduszko 10, Oded Brandwein 9, Szymon Rduch 8, Michał Kwiatkowski 7, Wojciech Złoty 6, Marko Djuric 2. Trener: Tomasz Mrożek.
ŁKS: Jakub Dłuski 13, Jarosław Zyskowski 13, Michał Michalak 12, Krzysztof Sulima 7, Bartłomiej Szczepaniak 6, Piotr Trepka 5, Dominik Binkowski 5, Bartłomiej Bartoszewicz 2, Filip Kenig 0. Trener: Piotr Zych.