Koszykówka: ŁKS zdobył brązowy medal PZKosz

Przemek Dana
W ostatnim meczu sezonu ŁKS pokonał w Dąbrowie Górniczej tamtejszy MKS 72:56 i zdobył brązowy medal Polskiego Związku Koszykówki.

W spotkaniu, które rozegrano w niedzielny wieczór, w lepszej sytuacji była drużyna z Dąbrowy Górniczej, która po środowym meczu w łódzkiej Atlas Arenie posiadała 10-punktową zaliczkę.

Nawet 20 "oczek" przewagi

Koszykarze z al. Unii nie zamierzali jednak tanio oddać skóry i od pierwszych minut meczu przystąpili do ataku. Pierwszą kwartę wygrali aż 24:11. Znakomicie w tej odsłonie spisywał się Daniel Wall, który trzykrotnie trafił do kosza zza linii 6,25. W drugiej kwarcie ŁKS utrzymał wysoki poziom i tym samym kilkunastopunktową przewagę. Spod kosza punktował Jakub Dłuski, zaś swoje "oczka" dorzucili Piotr Trepka i Dariusz Kalinowski i na przerwę oba zespoły schodziły przy 16-punktowym prowadzeniu ŁKS-u.

Po zmianie stron ŁKS ani myślał spuszczać z tonu. Po 3 minutach i kolejnych punktach Trepki, przewaga łodzian wynosiła już 20 "oczek". Niestety od tego momentu przyszedł przestój, kolejne 8 punktów stało się łupem gospodarzy i znów wynik dwumeczu oscylował w granicach remisu.

Trener zmotywował do walki

Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze. Dwie "trójki" z rzędu rzucił Radosław Basiński i na tablicy widniał wynik 50:57, a więc w ogólnym rozrachunku, na prowadzenie wyszli koszykarze z Dąbrowy Górniczej. Czas wzięty przez trenera Radosława Czerniaka spełnił jednak swoje zadanie. Po 60 sekundach przerwy, ŁKS wrócił na parkiet i błyskawicznie odpowiedział także 2 celnymi rzutami za 3 punkty - Daniela Walla i Bartłomieja Szczepaniaka. Kolejne minuty to walka kosz za kosz. Decydujące akcje należały jednak do ŁKS-u, który wygrał 72:56 i zapewnił sobie 3. miejsce w tegorocznych rozgrywkach I ligi koszykarzy. Ostatnie punkty dla łodzian w tym sezonie zdobył Bartłomiej Szczepaniak.

MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 56:72 (11:24,
14:17, 15:13, 16:18)

MKS: Zieliński 16, Lisewski 15, Basiński 10, Piechowicz 8, Koziński 4,