Koszykówka: ŁKS Łódź zwycięża po dogrywce

Kirk Archibeque
Kirk Archibeque Robert Zwoliński (archiwum mmlodz.pl)
Koszykarze ŁKS-u Łódź wygrali po dogrywce z Zastalem Zielona Góra 104:103. Dla łodzian to drugie zwycięstwo w tym sezonie.
Zobacz ilu kibiców przyciągają do Atlas Areny koszykarze ŁKS-u Łódź

Po ostatnim meczu domowym - przegranej ze Śląskiem Wrocław - sytuacja koszykarzy ŁKS-u Łódź nie wyglądała kolorowo. Jedno zwycięstwo w sześciu meczach nie mogło być zadowalające, a zawodnicy nie ukrywali, że mają problem. - Jesteśmy w dołku - mówił Piotr Trepka.

Początek wczorajszego (2 listopada) meczu z Zastalem Zielona Góra tylko to potwierdzał. Gospodarze już po 1. kwarcie prowadzili 26:15. Koszykarze ŁKS-u się jednak nie poddali, systematycznie odrabiając straty i schodząc na przerwę z prowadzeniem 47:45.

Po zmianie stron znów powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy. Najpierw dominowali gospodarze, a później łodzianie pokazywali waleczność, z jakiej byli znani w I lidze. Kolejny raz udało im się odrobić kilkunastopunktową stratę i doprowadzić do dogrywki.

W dodatkowych 5 minutach łodzianie "ustawili" sobie rywali. Prowadzili już 102:98, ale wtedy zbyt mocno uwierzyli, że spotkanie należy już do nich. Zielonogórzanie zdobyli pięć kolejnych punktów. Na 7 sekund przed końcem za dwa trafił jednak Bartłomiej Szczepaniak, a po chwili Walter Hodge spudłował "trójkę". Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo ełkaesiaków stało się faktem. Ostatecznie ŁKS wygrał 104:103.

Główne role w łódzkim zespole odgrywali tradycyjnie Amerykanie - Kirk Archibeque, Jermaine Mallet i B.J. Holmes. Trzeba jednak zauważyć, że bardzo dobre zmiany dawał Filip Kenig. Grający współwłaściciel klubu trafił 4 na 5 oddanych rzutów za trzy punkty.

Kolejny mecz, również wyjazdowy, koszykarze ŁKS-u rozegrają już w sobotę (5 listopada). Tym razem ich rywalem będzie PGE Turów Zgorzelec.

Zastal Zielona Góra - ŁKS Łódź 103:104 (po dogrywce)
(26:15, 19:32, 25:12, 19:30, d. 14:15)

Zastal: W. Hodge (18 punktów, 7 asyst, 4 straty), K. Chanas (11 pkt.), M. Sroka (7 pkt.), U. Mirković (11 pkt.), G. Lawal (27 pkt., 18 zbiórek) - J. Dłoniak (12 pkt.), F. Matczak (0 pkt.), M. Flieger (4 pkt.), P. Stelmach (7 pkt.), M. Rajewicz (6 pkt.)

ŁKS: B.J. Holmes (20 pkt., 6 as.), D. Kalinowski (4 pkt.), J. Mallet (19 pkt.), J. Dłuski (7 pkt.), K. Archibeque (28 pkt., 9 zb.) - M. Krajewski (0 pkt.), B. Szczepaniak (6 pkt.), K. Sulima (7 pkt.), F. Kenig (13 pkt.)