Koszykówka: ŁKS Łódź przegrał z AZS Koszalin [zdjęcia]

Koszykarzom ŁKS-u Łódź nie udał się powrót, po miesiącu, do Łodzi. Przegrali z AZS-em Koszalin 71:100.
Pogrzeb Włodzimierza Smolarka [zdjęcia]

Wczorajszy (10 marca) mecz ŁKS-u Łódź z AZS-em Koszalin był pierwszym, po ponad miesiącu, spotkaniem łodzian u siebie. Po ostatniej, niespodziewanej wygranej w Starogardzie Gdańskim apetyty były większe.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Pięć pierwszych punktów zdobył Jakub Dłuski, a dziewięć kolejnych Michał Michalak. Przy stanie 14:9 trener gości - Andrej Urlep poprosił o pierwszy czas. Przerwa dodała skrzydeł przyjezdnym i w krótkim czasie wyszli 11-punktową przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 32:21. Do przerwy koszalinianie prowadzili już 56:39 i wydawali się pewni korzystnego dla nich wyniku końcowego spotkania. Warto dodać, że 37 z 39 punktów dla ŁKS zdobyło trio Michalak, Dłuski, Jarosław Zyskowski.

Trzecia kwarta zaczęła się od natarcia akademików, które zaowocowało aż 30-punktową przewagą (45:75). Goście do samego końca nie oddali inicjatywy. Koszykarze ŁKS-u nie byli w stanie stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji do zdobycia punktów. Gracze AZS-u zdołali osiągnąć pułap 100 punktów, a "setkę" rzutem za 3 ustalił LaMont McIntosh.

ŁKS - AZS Koszalin 71:100
(21:32, 18:24, 16:28, 16:16)

ŁKS: M. Michalak 24 pkt., J. Dłuski 15, J. Zyskowski 13, P. Trepka 5, F. Kenig 4, K. Sulima 4, B. Bartoszewicz 2, D. Binkowski 2, M. Kuczmera 0, B. Szczepaniak 0

AZS: L. McIntosh 21, M. Dutkiewicz 16, J.J. Montgomery 15, C. Eziukwu 12, I. Milicić 11, M. Jarmakowicz 11, G. Surmacz 8, R. Bigus 6, G. Reese 0, M. Bieg 0