Koszykówka: ŁKS Łódź - AZS Politechnika Warszawska 69:60

Koszykarze ŁKS-u Łódź wygrali z AZS-em Politechniką Warszawską 69:60 i awansowali do III rundy Pucharu Polski.

Mecz rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem, z uwagi na spóźnienie się koszykarzy Politechniki i dodatkowy dla nich czas na rozgrzewkę.

Początek meczu należał jednak do gospodarzy. Ełkaesiacy grali kombinacyjnie, zespołowo i twardo w obronie, stąd po 1. kwarcie ich prowadzenie 26:18. Szczególnie dobrze radzili sobie niscy po stronie łodzian - Dariusz Kalinowski, Michał Krajewski i Piotr Trepka. W drugich dziesięciu minutach gra ŁKS-u Łódź wyglądała jeszcze lepiej. Ełkaesiacy dużo przechwytywali i do przerwy prowadzili pewnie 43:28.

Po zmianie stron nastąpiła również diametralna zmiana gry obu drużyn. Przyjezdni zaczęli od serii 15:0 i po pięciu minutach był już remis 43:43. - Fatalnie zagraliśmy w 3. kwarcie - nie ukrywał po spotkaniu Piotr Zych, trener ŁKS-u. Popis gości przerwał dopiero Krajewski, trafiając za trzy punkty. Później jeszcze "trójkę" dołożył Trepka i łodzianie przed ostatnią częścią gry prowadzili sześcioma "oczkami".

W ostatniej kwarcie ŁKS udowodnił kto tego dnia był lepiej dysponowany. Łodzianie szybko osiągnęli jedenastopunktową przewagę (62:51), którą kontrolowali do końca. - W sytuacji kiedy się prowadzi dziesięcioma punktami, to trzeba grać cierpliwie - mówił Piotr Zych. I Ełkaesiacy właśnie tak grali - spokojnie cierpliwie, z wykorzystaniem pełnego czasu na rozegranie akcji. Mecz zakończył się ostateczne ich zwycięstwem 69:60.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Dariusz Kalinowski, który zdobył 20 punktów. - Cieszę się, że mogłem zdobyć taką ilość punktów, ale nie ma co osiadać na laurach i trzeba dalej się szkolić - przyznał zawodnik. Gra koszykarzy ŁKS-u z meczu na mecz wygląda też coraz lepiej i gracze z nadzieją patrzą w przyszłość. - Jest ogromny progres i myślę, że coraz łatwiej będą nam te zwycięstwa przychodziły - wyjaśnił Kalinowski.

ŁKS Sphinx Łódź - AZS Politechnika Warszawska 69:60
(26:18, 17:10, 12:21, 14:11)

ŁKS: D. Kalinowski (20 punktów), M. Krajewski (8 pkt., 7 asyst), B. Bartoszewicz (11 pkt.), M. Salamonik (1 pkt., 7 zbiórek), J. Dłuski (12 pkt., 4 przechwyty) - P. Trepka (8 pkt., 4 przechw.), M. Kuczmera (2 pkt.), D. Binkowski (0 pkt.), K. Sulima (4 pkt.), K. Morawiec (2 pkt.), F. Kenig (1 pkt.)