Koszykówka: ŁKS Siemens AGD Łódź - Utex Row Rybnik 55:62

Agnieszka_Sieminska
Zła passa koszykarek ŁKS-u Łódź wciąż trwa. Łodzianki przegrały Wczoraj (23 października) z Utexem Row Rybnik 55:62.

Mecz pomiędzy ŁKS-em i Utexem był potyczką drużyn, który w tym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy jeszcze nie wygrały. W pierwszych dwóch kwartach walka była bardzo zacięta. Oba zespoły osiągały co najwyżej dwu punktowe prowadzenie. Dopiero w końcówce drugiej kwarty Ełkaesianki po efektownej akcji Ugo Ohy zeszły na przerwę z sześcioma "oczkami" przewagi (34:28).

Zmiana stron nie przyniosła gospodyniom szczęścia. Koszykarki z Rybnika przechwytywały wiele piłek i popisywały się celnymi rzutami za 3 pkt. Zdecydowanie gorzej prezentowała się drużyna ŁKS-u. Łodzianki myliły się w podaniach, a ich skuteczność pod koszem pozostawiała wiele do życzenia.

Ostatnia odsłona meczu zapowiadała się dość dobrze. Jednak nie trwało to długo. Przyjezdne kontynuowały świetną grę z trzeciej kwarty. Ełkaesiankom w drugiej połowie ostatniej kwarty przytrafił się następny przestój, co zakończyło się ich kolejną porażką w tym sezonie (55:62).

Koszykarki ŁKS-uw bieżących rozgrywkach prezentują bardzo nierówną grę. - Gra bardzo źle nam się układa. Jest zero podań do centrów, co gorsze zero pomysłu na grę. Przez chwilę jest dobrze, a za moment długi przestój. Tak się po prostu bardzo ciężko gra - powiedziała po meczu Leona Jankowska. Jednak bardziej niepokojący jest fakt, iż zawodniczki łódzkiej drużyny po pięciu porażkach zupełnie straciły wiarę w swoje zwycięstwa. - Skoro dzisiaj nie wygrałyśmy to powiem szczerze, że nie wiem z kim my mamy wygrać - wyznała Jankowska.

Za tydzień ŁKS Siemens AGD Łódź zmierzy się z Katarzynkami Energą Toruń, które zajmują 5 miejsce w tabeli.