MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jonatan: szansa dla młodych na wyrwanie się z patologii i lepsze życie

Redakcja
Bezpłatne szkolenia, warsztaty i przysposobienie do zawodu - program Jonatan daje szansę młodym z "trudnych" dzielnic i rodzin patologicznych na lepsze życie.

Szkoła Milionerów rozbudza nadzieje o wielkim biznesie

To już trzecia edycja Jonatana. Idea przybyła do nas z Włoch, gdzie od 13 lat firma Indesit wraz ze stowarzyszeniem Jonathan Onlus wprowadza w życie program szkoleń, zajęć i opieki dla młodych ludzi, którzy pochodzą z rodzin patologicznych i nie mają szansy na zdobycie dobrych wzorców i wykształcenia. Taki sam cel przedsiębiorstwo realizuje w Łodzi.

- Pragniemy, by dzięki naszej pomocy, zagubiona młodzież miała możliwość na godziwy start w dorosłe życie - mówi Zygmunt Łopalewski, rzecznik prasowy firmy Indesit.

Podobnie, udział w projekcie argumentował Minister Sprawiedliwości. - To doskonała szansa dla młodych ludzi, którzy na przykład weszli w konflikt z prawem. Chcemy, by wyrwali się ze złej rzeczywistości i inaczej ułożyli sobie życie - przekonuje Krzysztof Kwiatkowski.

Dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udzielą firmy i przedsiębiorstwa, popierające projekt Jonatan, zyska on dodatkowe, niezbędne fundusze na rozwój. - Nie chodzi o duże kwoty. Ważne, żeby pokryć koszta dowozu młodych ludzi na szkolenia i do pracy - tłumaczy Marcin Kwintkiewicz, rzecznik prasowy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Cel projektu jest szlachetny, dlatego wielu przedsiębiorców już zgłosiło się do wspierania programu. - Wśród łódzkich biznesmenów idea pomocy najbardziej potrzebującym jest rozpowszechniona. To dobrze, że ci, którzy mogą wesprzeć innych, nie myślą tylko o własnych pieniądzach, ale skupiają się także na zagubionych nastolatkach - mówi Mirosław Golis, prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Gospodarczej.

W ubiegłych latach, w projekcie wzięło udział 20 młodych ludzi. Większość z nich pochodziła z rodzin patologicznych, "trudnych" dzielnic lub miała problemy z prawem. Dzięki udziale w projekcie Jonatan, mieli oni szansę odbyć szkolenia zawodowe i warsztaty. Zdobywając potrzebne kwalifikacje, otrzymali także możliwość zatrudnienia.

Pracowali również jako wolontariusze z chorymi i niepełnosprawnymi. - To była dla nich znakomita lekcja empatii. Na naszych oczach, ci uliczni twardziele zmieniali się na lepsze - opowiada przedstawiciel fundacji Jaś i Małgosia, realizującej program Jonatan.

Koordynatorzy projektu mają nadzieję, że w tym roku, dzięki wsparciu łódzkich przedsiębiorców, będą mogli pomóc jeszcze większej liczbie osób. Program przynosi wymierne korzyści zarówno młodocianym, jak i firmom, które zgodziły się wesprzeć pomysł.

Czytaj codziennie: MMLodz.pl/Wiadomości

Półkolonie w Łodzi | Wygraj 500 zł|Koncerty w Łodzi | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź|PKP - rozkład jazdy| Baseny i kąpieliska| Regiopedia

od 7 lat
Wideo

Viki Gabor - 5 Deresza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto