Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Politechnika buduje Fabrykę Inżynierów

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
Do 2013 roku PŁ wzbogaci się o nowoczesny, wyposażony w najnowsze technologie informatyczno - komunikacyjne budynek, wart 54 mln zł.

Spokojna przyszłość inżynierów

Na powierzchni 8500 m2 znajdą się nowoczesne laboratoria i hala technologiczna - a to wszystko dla studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. - Inżynier mechanik to bardzo deficytowy zawód. W roku 2014 deficyt sięgnie dziewiętnastu tysięcy inżynierów mechaników, a więc ci, którzy przyjdą studiować w Fabryce Inżynierów mogą się z góry nie martwić o przyszły rynek pracy - zapewniał prof. dr hab inż. Piotr Kula, koordynator projektu. - Gdybyśmy nie wychodzili naprzeciw tym potrzebom, stworzyłoby się zagrożenie w zachowaniu tempa naszej gospodarki - mówi.

Dobrze płatna praca w Polsce i za granicą

Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej oferuje sześć kierunków kształcenia, które zostały uznane przez MNiSW za strategiczne z punktu widzenia rozwoju gospodarki kraju i jej konkurencyjności na rynku globalnym. Absolwenci takich kierunków jak: inżynieria materiałowa, mechatronika, energetyka, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka czy transport nie mają większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy w kraju. Równie często kuszeni są ofertami firm lokującymi swoje centra w Europie czy Ameryce Północnej. - Zawód inżyniera mechanika jest jednym z najbardziej uniwersalnych zawodów. Inżynier mechanik może znaleźć pracę praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym, chociażby w służbach utrzymania ruchu - zapewnia Piotr Kula.

Na czas budowy wyprowadzka z budynku

Budowa Fabryki Inżynierów XXI wieku rozpocznie się jesienią 2010 roku, a planowany termin oddania gmachu do użytku to październik 2013 roku. Pięciokondygnacyjne centrum dydaktyczne o standardzie europejskim powstanie w miejscu budynku szedowego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej między budynkiem Centrum Kształcenia Międzynarodowego i budynkiem Wydziału Biotechnologii i Nauki o Żywności. - Zgodnie z wymogiem konserwatora zabytków ta piła budynku szedowego w trzydziestu procentach zostanie odtworzona, więc budować się będziemy w tym miejscu, gdzie dzisiaj funkcjonujemy i to jest wielkie wyzwanie. My na przeszło trzy lata będziemy musieli się wyprowadzić - razem z nauczycielami, studentami oraz laboratoriami - mówi Piotr Kula. Wartość inwestycji przekraczają 54 miliony złotych. Zostanie sfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj także:
- Łódź musi jeszcze poczekać na Hiltona
- Zobacz nowe Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne
- Dotacje na e-biznesy także dla studentów.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto