Jerzy Janowicz przegrał w Monte Carlo i odpadł z turnieju

TVN24/x-news
15 kwietnia Janowicz uległ Michaelowi Llodrze 4:6, 2:6 w I rundzie Turnieju ATP Masters 1000.

Jerzy Janowicz kręci reklamę w "szopie"

To nie jest udany rok dla Jerzego Janowicza. Łodzianin po raz trzeci w tym roku odpadł w pierwszych rundach turnieju. Tym razem, na kortach w Monte Carlo lepszy od niego okazał się Francuz Michael Llodra.

W pierwszym secie, mimo fragmentów dobrej gry Janowicza, statystycznie Polak wygrywał jedną wymianę na pięć. To nie wystarczyło na tak doświadczonego gracza jak 33-letni Llodra. Francuz wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim secie obraz meczu wyglądał podobnie. Polak, mimo wielu chęci, nie wykorzystał dogodnych szans na przełamanie i przegrał 2:6. W całym meczu Janowicz tylko raz zaskoczył rywala asem serwisowym.

Przegrana z Llodrą w Monte Carlo to kolejny występ, którego Janowicz nie może zaliczyć do udanych. Wcześniej odpadał w II rundzie podczas zawodów w Indian Wells i Miami. Polak przegrał także dwa mecze w Pucharze Davisa. Po drugim spotkaniu z Marinem Ciliciem Janowicz skrytykował dziennikarzy na konferencji prasowej.