Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

JA RACZej nie zabiłem - gra miejska w Teatrze Jaracza

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
Finał gry miejskiej "JA RACZej nie zabiłem" będzie miał miejsce 10 października w Teatrze Jaracza. Wpierw jednak trzeba będzie pomyślnie przejść eliminacje, które rozpoczną się 1 października.

Gra miejska w Teatrze im. Stefana Jaracza będzie przedsmakiem przed pełnym atrakcji I Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Klasyki Światowej, który rozpocznie się w Łodzi 19 listopada.

"JA RACZej nie zabiłem" to specjalnie sprofilowana i po raz pierwszy rozgrywająca się na terenie Teatru Jaracza gra miejska, którą przygotowało łódzkie Stowarzyszenie Topografie. Podobnie jak w trakcie wakacyjnego pikniku na teatralnym podwórzu, kiedy to został odsłoniony mural Gregora Gonsiora, "Jaracz" ponownie udostępnia swoje zaklęte rewiry. Tym razem uczestnicy będą mogli zapuścić się w sceniczne kulisy, magazynowe zaplecza, stare garderoby, intymne teatralne bufety, a nawet zwiedzić podziemne kazamaty. Wszystko to po to, by rozwiązać kryminalną zagadkę a jednocześnie oswoić nieco przestrzeń 5 budynków teatralnych mieszczących aż  trzy sceny. - Właśnie to, że będzie można zajrzeć w takie miejsca, w jakie nie zajrzy się normalnie przychodząc do teatru, stanowi dużą atrakcję - przekonuje Michał Grelewski ze Stowarzyszenia Topografie, choć jak mówi, zorganizowanie gry w pomieszczeniu wcale nie jest takie proste. - Przede wszystkim w inny sposób niż w grach terenowych uczestnicy będą musieli rozwiązać zagadkę - zdradza.

Uczestników czeka podróż do przeszłości. Podczas finału przeniosą się w lata 40. i 50. - czasy Teatru Wojska Polskiego. Zostaną zapoznani z kulisami tajemniczego morderstwa, tuszowanego jako nieszczęśliwy wypadek na scenie. Gra będzie toczyć się o najwyższą stawkę - ukaranie prawdziwego mordercy. Jak zdradza Michał Grelewski, w odpowiedni klimat wprowadzą teatralne stroje, muzyka oraz gra świateł.

Zasady uczestnictwa w grze miejskiej "JA RACZej nie zabiłem"

Rejestracja: W grze mogą wziąć udział dwu- i trzyosobowe drużyny. Rejestracja trwa na stronie http://topografie.pl/jaraczej/

Osoby niepełnoletnie, aby wziąć udział w grze muszą okazać pisemną zgodę opiekunów.

Eliminacje: rozpoczynają się 1 października. Przez sześć kolejnych dni na stronach Festiwalu (www.nowaklasyka.pl), Teatru (www.teatr-jaracza.lodz.pl) oraz Stowarzyszenia Topografie (topografie.pl/jaraczej/) publikowane będą punktowane zadania dotyczące historii i współczesności teatru oraz teatralnej dziedziny. Liczba punktów towarzyszących każdej zagadce będzie różna i jawna, tak by uczestnicy mogli tworzyć własne strategie umożliwiające im zakwalifikowanie się do najważniejszego etapu.

Finał w teatrze: odbędzie się 10 października w godzinach 12-17.  Podróżując w czasie i przestrzeni uczestnicy doprowadzą do schwytania mordercy. Wspomogą ich w tym profesjonalni aktorzy i obsługa sceny.

Czytaj także:
- Co przyniesie pierwsza odsłona festiwalu? - rozmowa z Wojciechem Nowickim
- Foto Dej "Jaki ten Teatr Wielki" - Wasze galerie

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!


Zobacz też na MM Łódź


od 7 lat
Wideo

NORBLIN EVENT HALL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto