Generalny remont torowiska na ul. Telefonicznej w Łodzi. Prace zakończą się pod koniec września

Redakcja
Oprócz nowych szyn wykonane zostanie 14 rozjazdów,  automatyczne podgrzewane zwrotnice i 3 krzyżownice (miejsca przecięcia się torowisk), wymienionych zostanie 14 słupów trakcyjnych,  sieć zasilająca tramwaje. Wyremontowane i podwyższone zostaną również przystanki tramwajowe w tym rejonie miasta.
Oprócz nowych szyn wykonane zostanie 14 rozjazdów, automatyczne podgrzewane zwrotnice i 3 krzyżownice (miejsca przecięcia się torowisk), wymienionych zostanie 14 słupów trakcyjnych, sieć zasilająca tramwaje. Wyremontowane i podwyższone zostaną również przystanki tramwajowe w tym rejonie miasta.
Udostępnij:
Od wczoraj tramwaje jeżdżą po nowym torze pomiędzy ulicami Pomorską i Telefoniczną. Teraz rozpocznie się wymiana drugiego toru na tym samym odcinku.

- Przebudowa obejmuje odcinek linii tramwajowej wraz z torowiskiem na ul. Telefonicznej do ul. Czorsztyńskiej, krańcówką i wjazdami do zajezdni. Ponadto wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni w rejonie zajezdni, powstaną dwa nowe przystanki autobusowe, które ułatwią przesiadki pomiędzy tramwajami, a autobusami - twierdzi Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Generalny remont torowiska na ul. Telefonicznej w Łodzi

Oprócz nowych szyn wykonane zostanie:

  • 14 rozjazdów
  • automatyczne podgrzewane zwrotnice
  • 3 krzyżownice (miejsca przecięcia się torowisk)
  • wymienionych zostanie 14 słupów trakcyjnych, sieć zasilająca tramwaje.

Wyremontowane i podwyższone zostaną również przystanki tramwajowe w tym rejonie miasta. Roboty na ponad kilometrowym odcinku trasy potrwają do końca września.

- Stopień zaawansowania prac oceniłbym na więcej niż 50 procent. Gotowy mamy tor w kierunku centrum. Wyjazd w kierunku Stoków i pętla, są przygotowane do łączenia szyn - mówi Wojciech Rataj, mistrz z MPK.

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zapowiada, że od połowy sierpnia na ul. Telefonicznej powinna się rozpocząć wymiana nawierzchni bitumicznej.

- Do połowy sierpnia zostanie wykonany łuk zjazdowy na zajezdnię i wtedy będzie mogła pojawić się ekipa od nawierzchni bitumicznej i chodników - wyjaśnia Maciej Sobieraj, wicedyrektor ZDiT. - Będzie to kompleksowa wymiana nawierzchni od obecnej krańcówki linii Z12 do ul. Czorsztyńskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Trzaskowski zarobił mniej niż wiceprezydenci Warszawy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie