Dolcan Ząbki - ŁKS Łódź 0:2

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali na wyjeździe z Dolcanem Ząbki 2:0. Kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Jakub Kosecki.

Piłkarze ŁKS-u jechali do Ząbek z nastawieniem na wygraną i budowaniem serii zwycięstw. O wynik spotkania nie mogli być jednak spokojni, bo stadion Dolcanu, ma pojemność ok. 2000, a na takich obiektach zdecydowanie uprzywilejowani są gospodarze.

Tym razem było inaczej. Do przerwy brakowało co prawda groźnych akcji po obu stronach, ale mimo to bramkarze mieli okazje do wykazania się. Bogusław Wyparło obronił jednak strzał z dystansu Grzegorza Piesio, a uderzenie Krzystzofa Mączyńskiego obronił Rafał Misztal.

Kosecki znów bohaterem ŁKS-u

Do przerwy było 0:0 i trener Andrzej Pyrdoł zdecydował się na zmianę. Damiana Seweryna zastąpił Rafał Kujawa i ataki ŁKS-u nabierały kolorytu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 54. minucie bramkę zdobył Jakub Kosecki. Pomocnik wypożyczony z Legii Warszawa strzelił bramkę w kolejnym meczu w tym sezonie.

Co ciekawe Kosecki znów wyprowadził ŁKS Łódź na prowadzenie i trafił w tym samym czasie, co w meczu z Pogonią Szczecin. Wtedy była to 53, a dzisiaj 54. minuta. Tym razem Kosecki wykorzystał jednak dośrodkowanie Mączyńskiego i zamknął akcję Ełkaesiaków celnym strzałem.

Gospodarze nie byli w stanie zagrozić poważnie bramce ŁKS-u, a łodzianie wyprowadzili jeden z kontrataków i zrobiło się 0:2. Marcin Smolińskipodał do Marcina Mięciela, a ten przerzucił piłkę nad Misztalem. Tą akcją Smoliński z Mięcielem potwierdzili swoje słowa, że rozumieją się ze sobą bardzo dobrze.

Do końca meczu bramki już nie padły i ŁKS Łódź wygrał z Dolcanem Ząbki 2:0. Ełkaesiacy podobnie jak Piast Gliwice i GKP Gorzów Wielkopolski mają po dwa zwycięstwa.

Dolcan Ząbki - ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 J. Kosecki (54. min.) 0:2 M. Mięciel (76. min.)
Żółte kartki: Sojka, Koziara, Korkuć (Dolcan) Seweryn, Smoliński (ŁKS)

Dolcan: R. Misztal - M. Korkuć, Ł. Wróbel, T. Ciesielski, M. Unierzyski (79. J. Gabrusewicz), G. Piesio, P. Koziara, P. Kosiorowski, A. Sojka (59. M. Stańczyk), J. Kabala (72. R. Wielądek), P. Kubicki
ŁKS: B. Wyparło - P. Klepczarek, M. Mowlik, M. Adamski, A. Woźniczka, D. Seweryn (46. R. Kujawa), D. Kłus, K. Mączyński, M. Smoliński (87. M. Łabędzki), J. Kosecki (90. D. Pawlak), M. Mięciel