Budowlani Łódź - Legionovia Legionowo 3:1 [ZDJĘCIA]

Dariusz Kuczmera
Siatkarki Budowlanych Łódź udanie zainaugurowały rozgrywki Orlen Ligi. We wtorek łodzianki pokonały w Atlas Arenie Legionovię Legionowo 3:1.

Drużyna z Legionowa dobrze zaczęła spotkanie. Szybko wyszła na prowadzenie 8:3. Łodzianki łapały właściwy rytm gry, doprowadziły do stanu 19:20, ale końcówka znowu należała do Legionovii.

W drugim secie nastąpił nokaut. Siatkarki Budowlanych wygrał aż 25:8. W trzecim secie łodzianki wygrały 25:21.

W czwartym secie było nerwowo do stanu 17:16 dla gości. Od tego momentu podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zdobyły 5 punktów z rzędu. Wyszły na prowadzenie 21:17 i nie oddały go do końca meczu.

Budowlani Łódź - Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:8, 25:21, 25:20)

Budowlani: Pavla Vincourova 7, Martyna Grajber 10, Sylwia Pycia 11, Kaja Grobelna 12, Heike Beier 17, Gabriela Polańska 17, Paulina Maj-Erwart (l) oraz Sylwia Pelc, Ewelina Tobiasz, Natalia Strózik. Trener: Błażej Krzyształowicz.