Budowlani Łódź - Arka Gdynia 34:21. Budowlani w finale Pucharu Polski

(pas)
Piłkę kopie Temo Sokhadze.
Piłkę kopie Temo Sokhadze. fot. Paweł Łacheta
W sobotę rugbiści Budowlanych pokonali Arkę Gdynia 34:21. Budowlani wygrali 19. mecz z rzędu i awansowali do finału Pucharu Polski. Trener Mirosław Żórawski uważa, że kluczem do sukcesu była znakomita postawa łączników młyna - Łukasza Żórawskiego i ataku - Temo Sokhadze.

Temo Sokhadze rozegrał bodaj najlepszy mecz w barwach Budowlanych. Inicjował większość ataków, był niezwykle szybki, wręcz błyskotliwy, bardzo trudny do zatrzymania. Żórawski mądrze kierował grą, umiejętnie rozdzielał piłki, dając impuls do składnych ataków.

Budowlani nie speszyli się początkową dobrą grą rywali, przewagą i prowadzeniem 14:7. Konsekwentnie dążyli do celu i po czwartym ataku na połowie gdynian, przyłożeniu piłki przez Marka Mirosza i podwyższeniu Temo Sokhadze doprowadzili do wyrównania.

Przez 30 minut drugiej części gry Budowlani nie dali Arce przejść na swoją połowę. Ataki łodzian były szybkie, zaskakujące, sprawiające, że rywale kompletnie gubili krycie i pozwalali gospodarzom rządzić w swoim polu punktowym. Na plus gdynianom trzeba zapisać, że walczyli do końca.

Niestety kontuzji doznał kolejny zawodnik Budowlanych - Michał Mirosz. Przy wyskoku do górnej piłki zderzył się głową z rywalem. Z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu odwieziono go do szpitala, gdzie został przez dobę na obserwacji.