Awans Organiki do 4. kolejki Pucharu Polski

Marta Roszkowska
Wczoraj wieczorem w hali „Parkowa”, wygraną 3:1 z SCS Sokołem Chorzów, siatkarki Organiki Budowlanych Łódź zapewniły sobie dalszą grę w rozgrywkach Pucharu Polski.

Dla łodzianek środowy mecz był jednym z najtrudniejszych rozegranych dotychczas w tym sezonie. I nie ma co się dziwić, bowiem na boisku, naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z czołówki I ligi. Sokół Chorzów jest obecnie liderem tabeli, natomiast Organika Łódź plasuje się na drugim miejscu.

Początek spotkania był dosyć wyrównany. Jednak od stanu 6:6, cztery punkty z serii zdobyła łódzka drużyna, której udało się utrzymać wysoką przewagę do końca pierwszego seta. Ostatecznie pierwszą część meczu, efektownym asem serwisowym zakończyła Agnieszka Wołoszyn. Gospodynie wygrały tego seta wynikiem 25:19.

Drugi set rozpoczął się podobnie, lecz wyrównana walka i tym razem trwała mniej więcej do połowy seta. W tej części spotkania, to chorzowianki bardziej kontrolowały grę i one „uciekały” łódzkiej drużynie na dwa, trzy punkty. Przy stanie 17:13 dla Sokoła, Organice udało się odrobić straty i doprowadzić do wyniku 17:18. Jednak drużynie nie wystarczyło sił, aby wyjść na prowadzenie i drugiego seta łodzianki przegrały do 21.

Trzecia część meczu była walką punkt za punkt. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, ale z minimalną przewagą punktową. Od stanu 18:17 dla chorzowskiego zespołu, Organika zdobyła 6 punktów z rzędu, dzięki czemu wyszła na wysokie prowadzenie. Trzeci set, po skutecznym ataku Małgorzaty Niemczyk, zakończył się wynikiem 25:19 dla łodzianek.

Czwarty set był podobnie wyrównany co poprzedni. Drużyny nie traciły ze sobą punktowego kontaktu, aż do końcówki spotkania. Przy prowadzeniu Organiki 24:21 i niewykorzystanych dwóch piłkach meczowych, łódzkie siatkarki ostatecznie wygrały ostaniego seta wynikiem 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Organika Budowlani - Sokół Chorzów 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:23)

Skład Budowlanych: Pluta, Jasińska, Wiśniewska, Jaszewska, Niemczyk, Wołoszyn, Ciesielska (libero) oraz Bednarek, Baran, Jóźwicka, Wankiewicz.

W najbliższy weekend Organikę Budowlanych Łódź czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem, nasze siatkarki zmierzą się na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?