Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:0. W Sopocie łodzianki mogły ugrać więcej

(bart) (opr.wm)
Łukasz Kasprzak
Siatkarki Budowlanych Łódź przegrały 3:0 niedzielny mecz z Atomem Trefl Sopot. Choć siatkarki Budowlanych w drugim i trzecim secie były bardzo blisko rozstrzygnięcia partii na swoją korzyść, to ostatecznie wróciły do Łodzi bez punktu.

W ósmej kolejce ekstraklasy siatkarkom Budowlanych Łódź przyszło zmierzyć się w wyjazdowym meczu z mistrzem Polski Atomem Trefl Sopot. Słaba gra łodzianek w poprzednim meczu z AZS Białystok nie napawała optymizmem, tymczasem nasze siatkarki w drugim i trzecim secie walczyły z Atomem jak równy z równym.

Niestety siatkarki Budowlanych wciąż grają bardzo nierówno i po serii udanych zagrań przychodzi chwila dekoncentracji i… seryjne straty punktów. Przez to łodzianki nie wygrały żadnego seta, choć w drugim i w trzecim były tego bardzo blisko.

Znów łodzianki nie potrafiły utrzymać wywalczonej przewagi (w trzecim secie było już 14:8 dla Budowlanych), nie potrafiły też zadać decydującego ciosu przy piłce setowej. W efekcie drugą i trzecią partię nasze siatkarki minimalnie, ale jednak, przegrały po 27:25.

Słowa uznania należą się Aleksandrze Kruk, która mimo że w ostatnim meczu z AZS Białystok złamała nos, wystąpiła w Sopocie i zdobyła osiem punktów dla Budowlanych

Kolejny mecz siatkarki Budowlanych zagrają w piątek (30 listopada, godz. 18) w Atlas Arenie. Przeciwnikiem łodzianek będzie Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszyna.

Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 27:25, 27:25)
Atom: Coimbra 11, Bełcik 5, Podolec 5, Szeluchina 10, Łukasik 5, Rourke 19, Zenik (libero) oraz Wilk, Kwiatkowska 2, Kuziak, Cabrera
Budowlani: Thompson 1, Ściurka 9, Sikorska 7, Pycia 12, Kruk 8, Dos Santos 11, Durajczyk (libero) oraz Piątek 1, Mikołajewska, Bryda 9, Wójcik.

Źródło: Atom Trefl Sopot-Budowlani Łódź 3:0. Walczyły, ale nie zdobyły nawet seta