Aluprof - Budowlani Łódź 2:3 Siatkarki Budowlanych wygrały w Bielsku-Białej z liderem!

(bap) (opr.wm)
Aluprof – Budowlani Łódź 2:3 Siatkarki Budowlanych wygrały z liderem!
Aluprof – Budowlani Łódź 2:3 Siatkarki Budowlanych wygrały z liderem! Łukasz Kasprzak
W niedzielę wieczorem siatkarki Budowlanych Łódź po bardzo dobrym i zaciętym meczu pokonały lidera tabeli, Aluprof 2:3.

Siatkarki Budowlanych Łódź pewnie wygrały pierwszego seta (25:20), a w drugim prowadziła już 18:12. Niestety, łodzianki znów zaczęły tracić punkty seriami i seta przegrały.

W trzeciej, trwającej aż 39 minut partii podopieczne Macieja Kosmola wygrały wojnę nerwów i wygrały 29:31. Za to w czwartej partii siatkarki Aluprof wygrały 25:20 i o wyniku meczu miał rozstrzygnąć tie-break.

W tie-breaku zaczęło się od prowadzenia Aluprofu 8:6, ale wszystko odwróciło się, kiedy na zagrywkę poszła Courtney Thompson. Ostatni punkt zdobyła uznana za najlepszą zawodniczkę meczu Magdalena Piątek. To wyróżnienie mogło trafić też do bardzo skutecznej Doroty Ściurki.

Aluprof Bielsko-Biała – Budowlani Łódź 2:3
(20:25, 26:24, 29:31, 25:20, 11:15)
Aluprof: Wołosz 7, Cella 5, G. Wojtowicz 12, Horka 6, Sieczka 11, Bergrova 15, Sawicka (libero) oraz Czypiruk-Solarewicz 7, Szymańska, Łyszkiewicz 8, Frąckowiak 10, M. Wojtowicz (libero)
Budowlani: Thompson 5, Kruk 3, Pycia 14, Piątek 21, Ściurka 21, Golec 10, Durajczyk (libero) oraz Bryda 5, Ampudia, Mikołajewska, Wójcik 1.