8. kolejka rozgrywek 19. edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Kamil Ignatowski
W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się ósma kolejka rozgrywek XIX edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet niespodziewanie długi bój stoczył wicelider tabeli – drużyna SportEkspert, naprzeciw, której stanęły zawodniczki mi…mi. Dopiero po rozgrywce tie-break’owej faworyt potwierdził swoją wyższość, jednak nie bez problemów. Coraz lepsza dyspozycja Dream Team Manekin pozwoliła siatkarką tego zespołu awansować na trzecią lokatę po szybkim zwycięstwie w trzech setach nad UKS Fuks Sulejów. Po ósmej kolejce obie drużyny zamieniły się pozycjami. Na prowadzeniu niezmiennie Żużel-Fan.pl, który w miniony weekend nie miał problemów z pokonaniem beniaminka ligi – TKKF Dzikusy (3:0).

Po trzysetowym zwycięstwie nad Lozametem, rośnie przewaga TrenDino Volley nad resztą stawki Ekstraklasy mężczyzn. Skutecznie zrewanżowali się wicemistrzowie ligi – Coffee Factory za porażkę w pierwszej rundzie z Warecką. Po sensacyjnym rozstrzygnięciu tego pojedynku w pierwszej rundzie, tym razem doświadczeni siatkarze wyciągnęli wnioski i nie zlekceważyli beniaminka, a spotkanie zakończyło się także w czterech setach jednak tym razem na korzyść faworytów z Coffee Factory.

W I lidze kobiet zwycięstwa faworytek. Kolejną wygraną bez straty seta dopisały do swojego konta siatkarki TKKF Dzikusy II. Tym razem po konfrontacji z Serwo f.i.n.e. Również w trzech setach triumfował UKS Novamed, który pokonał ZSO nr 8.

W I A lidze mężczyzn wyraźnie „na fali” są siatkarze Gremi, którzy w minionej kolejce sprawili sporą niespodziankę wygrywając w czterech setach z przewodzącym stawce Volley Centrum. VIII kolejka okazała się również przełomowa dla Juniora Piątkowisko, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując faworyzowany zespół SEW Eurodrive 3:1.

Także swój pierwszy triumf święcili siatkarze AMC pokonując niespodziewanie gładko, bez straty seta Brukland. Lidera I B ligi mężczyzn ambitnie goni Wild Boyz, który nie tracąc seta w pojedynku z Qmed zainkasował komplet punktów. Mistrzowie remisów jak zaczyna mówić się o Społecznej Akademii Nauk ponownie rozegrali cztery wyrównane sety, tym razem z mŁodzianami, i obie ekipy podzieliły się punktami. Dla Społecznej Akademii Nauk było to już piąte w tym sezonie spotkanie zakończone wynikiem 2:2.

Mecz na szczycie II ligi mężczyzn. W miniony weekend naprzeciw siebie stanęły zespoły zajmujące drugie i trzecie miejsce w tabeli. Po ciekawym, emocjonującym widowisku ręce w geście triumfu wznosili siatkarze Acero, którzy dzięki zwycięstwu 3:1 powiększyli swoją przewagę nad Volley Team do trzech oczek. Dużą niespodziankę sprawiła, zajmująca ostatnią lokatę, drużyna VC Chlory, która nie tylko zwyciężyła ze ZWiK, ale uczyniła to bez straty seta co jest największym zaskoczeniem.

Następna kolejka odbędzie się 12.12.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 w godz. 8-18. Więcej informacji na stronie www.siatka-lodzkie.org