3 miejsce Mikomaxu 6 - Ołeksandra Klymenki

pas
Zwycięzcy na mecie 	Fot. MiG
Zwycięzcy na mecie Fot. MiG
Czeski kolarz Ondrej Sosenka z polskiej grupy CCC Mat został zwycięzcą 12. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który zakończył się w Łodzi. Można się cieszyć z dobrej postawy kolarzy łódzkiej grupy Mikomax Browary ...

Czeski kolarz Ondrej Sosenka z polskiej grupy CCC Mat został zwycięzcą 12. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który zakończył się w Łodzi. Można się cieszyć z dobrej postawy kolarzy łódzkiej grupy Mikomax Browary Staropolskie.

Kolarz naszej grupy, wicemistrz Ukrainy Ołeksandr Klymenko zajął bardzo dobre szóste miejsce, a w klasyfikacji drużynowej Mikomax uplasował się na doskonałej trzeciej pozycji.

Ostatni etap wygrał po finiszu z peletonu Estończyk Andrus Aug z ekipy Amore e Vita. W sumie aż pięć z sześciu etapów kończyło się walką sprinterską z zasadniczej grupy, a wyścig rozstrzygnął się na sobotniej czasówce do Skarżyska-Kamiennej, w której zdecydowanie triumfował Sosenka.

W klasyfikacji generalnej trzy pierwsze miejsca zajęli aktualni mistrzowie krajowi w jeździe indywidualnej na czas - Sosenka, Niemiec Thomas Liese (Team Nuernberger) i kolejny zawodnik CCC Mat Piotr Przydział. „To mój największy sukces w karierze, więc Łódź będę wspominał bardzo dobrze” - powiedział Sosenka. Dwumetrowy Czech zamierza starać się o... obywatelstwo polskie. „Mieszkam pod Ostrawą, bardzo blisko Katowic, jeżdżę w polskiej grupie, mówię troszkę po polsku, więc drugi paszport by się przydał” - dodał Sosenka.

Trener łodzian Andrzej Kołodziejczyk był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. Cieszył się, że z dobrej strony pokazywali się w najważniejszych momentach wyścigu. Jego zdaniem jeśli w przyszłym sezonie dojdzie do grupy dwóch trzech zawodników dobrze jeżdżących po górach, to Mikomax Browary Staropolskie powinny być, kto wie czy nie najsilniejszym polskim teamem.

Wyniki 6. etapu, Skarżysko-Kamienna - Łódź (154,2 km): 1. Andrus Aug (Estonia/Amore e Vita) - 3:43.15, 2. Stefan van Dijk (Holandia/Batavus), 3. Daniele Galli (Włochy/Alexia), 4. Thorsten Wilhelms (Niemcy/Team Nuernberger), 5. Sławomir Chrzanowski (Weltour Radio Katowice), 6. Michal Precechtel (Czechy/Wuestenrot), 7. Andre Schulze (Niemcy/Team Wiesenhof), 8. Tomas Konecny (Czechy/Domo Farm Frites), 9. Grzegorz Gronkiewicz (Weltour), 10. Adam Wadecki (Mróz Supradyn Witaminy) ten sam czas.

Klasyfikacja generalna: 1. Ondrej Sosenka (Czechy/CCC Mat) - 20:14.17, 2. Thomas Liese (Niemcy/Team Nuernberger) 1.06 straty, 3. Piotr Przydział (CCC Mat) 1.59, 4. Piotr Chmielewski (Mróz) 2.10, 5. Konecny 2.23, 6. Ołeksandr Klymenko (Ukraina/Mikomax) 2.26, 7. Sławomir Kohut (Amore e Vita) 2.32, 8. Remigius Lupeikis (Litwa/Mróz) 2.33, 9. Russel van Hout (Australia/Selle Italia) 2.40, 10. Krzysztof Ciesielski (Servisco) 2.56. Na 15 pozycji uplasował się Aleksander Nakazny, a na 22 Tomasz Kendyś (obaj Mikomax)

Drużynowo wyścig wygrała grupa CCC Mat, przed Mrozem Supradyn Witaminy i Mikomaxem Browary Staropolskie.

Zwycięzcy innych klasyfikacji - aktywnych - Chrzanowski, punktowa - Van Dijk, górska - Enrico Nikolai (Niemcy/Team Wiesenhof), młodzieżowa - Staf Scheilrlinckx (Belgia/Collstrop).