Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona Łódź z ograniczonym budżetem. "Nie wyrządziliśmy krzywdy mieszkańcom"

Redakcja
materiały UM Łódź
W budżecie miejskim na 2014 rok zmniejszono kwotę przewidzianą na realizację projektu "Zielona Łódź" o 150 tysięcy złotych. Radni opozycji przekonują, że łodzianie będą mieli gdzie spędzać wolny czas.

Śledź Winter Games w Łodzi [program]. Wybierz się na prezentację sprzętów zimowych


W ramach Zielonej Łodzi od marca 2013 przeprowadzano cykliczne zajęcia dla mieszkańców m.in. z capoeiry, tai chi, szachów. Organizowano też warsztaty fotograficzne, pikniki i spacery po łódzkich parkach.

To właśnie tereny zielone były głównym obszarem zainteresowania Zielonej Łodzi. Z obserwacji UMŁ wynikało bowiem, że niewielu mieszkańców odwiedza łódzkie parki. Ich odnawianie będzie miało sens tylko wtedy, gdy łodzianie będą przychodzić tam częściej. 

Pierwsze zajęcia w ramach Zielonej Łodzi dotyczyły narciarstwa biegowego. Zorganizowano je w Parku na Zdrowiu. Dużą popularnością cieszyły się też spacery po Łodzi i wycieczki rowerowe, koncerty organizowane we współpracy z Akademią Muzyczną.

Według danych organizatorów, w aktywnościach organizowanych przez Zieloną Łódź w 2013 roku wzięło udział 30 tysięcy osób.

- Przede wszystkim „Zielona Łódź" aktywowała energię społeczną wśród ludzi, którzy współtworzyli projekt. Liczyliśmy, że środki z budżetu pomogą nam jeszcze bardziej zaangażować ich w tym roku - dodaje Arkadiusz Jaksa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

W budżecie miejskim na 2014 rok zmniejszono kwotę przewidzianą na realizację projektu "Zielona Łódź" o 150 tysięcy złotych. Po tej decyzji pojawiły sie zarzuty o pozbawienie mieszkańców możliwości aktywnego wypoczynku. Odpierają je radni klubu Łódź 2020. To m.in. na skutek wprowadzonych przez nich poprawek zmniejszono budżet Zielonej Łodzi.

- Mieszkańcy mogą skorzystać z zajęć, które łódzki MOSiR organizuje dla pracowników Urzędu Miasta - mówi Joanna Kopcińska, przewodnicząca Rady Miejskiej i członkini klubu Łódź 2020. - Na dwa tysiące urzędników korzysta z nich zaledwie 60 osób. Dlatego zajęcia te są również ogólno dostępne. Istnieje również Akademia Seniora. Nie uważam zatem, że wyrządziliśmy krzywdę mieszkańcom.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto