World Grand Prix siatkarek w Atlas Arenie - dzień II [zdjęcia]

Drugi dzień World Grand Prix siatkarek w łódzkiej Atlas Arenie za nami. Polska przegrała z Włochami 1:3, a Brazylia pokonała Serbię 3:2.
Zobacz jak dopingowali kibice II dnia World Grand Prix siatkarek w Atlas Arenie

Podobnie jak wczoraj (8 czerwca) pierwsze na parkiet wybiegły Brazylijki. Tym razem ich rywalkami były Serbki. Mecz był jednak bliźniaczo podobny do spotkania Canarinhos z Włochami. Brazylijki przegrały pierwszego seta (do 21), by kolejne dwa wygrać (do 18 i 23). W 4. partii górą była Serbia (25:23) i o losach spotkania zadecydować miał już po raz trzeci w World Grand Prix siatkarek w łódzkiej Atlas Arenie tie break.

Tak samo jak wczoraj, dzisiaj (9 czerwca) również Brazylijki nie dały przeciwniczkom żadnych szans. Tym razem decydującą partię wygrały do 5 (wczoraj do 6).

Chwilę później na parkiecie zameldowały się Polki i Włoszki. Zanim jednak spotkanie się rozpoczęło, miała miejsce ważna i niezwykle wzruszająca chwila. Karierę oficjalnie zakończyła Dorota Świeniewicz, wielokrotna reprezentantka Polski. Nie obyło się bez łez głównej bohaterki.

Niestety, młodsze koleżanki nie zrobiły Świeniewicz prezentu w postaci wygranej. Do pewnego momentu wydawało się jednak, że przeżyjemy kolejne deja vu. Polki przegrały pierwszego seta (do 22), by wygrać drugiego (do 23) i ulec w trzecim (do 20).

W 4. partii gra toczyła się na przysłowiowe noże. Końcówka to nieprawdopodobne emocje. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a szanse na skończenie seta miały zarówno Włoszki, jak i Polki. Ostatecznie, fatalny w skutkach błąd popełniła Katarzyna Skorupa. Polki przegrały z Włoszkami 1:3.

- Nie zrealizowaliśmy założeń przedmeczowych - nie powstrzymaliśmy ich najgroźniejszej broni, czyli ataku skrzydłami. Piccinni, Ortolani, Bosetti pokazały, że wyszkolenie techniczne Włoszek jest na bardzo wysokim poziomie. Zdobyliśmy tylko 8 punktów blokiem, podczas gdy Brazylijki wczoraj aż 21. Zabrakło walki do końca, do upadłego, ale mam nadzieję, że to wróci - podsumował spotkanie Alojzy Świderek, trener naszej kadry.

Jutro zakończenie World Grand Prix 2012 w łódzkiej Atlas Arenie. O godzinie 17.30 Włoszki zagrają z Serbkami, a o 20 Polki z Brazylijkami.