Widzew wygrał sparing z Pelikanem Łowicz 3:0

Dariusz Kuczmera, (opr. dem)
Widzew wygrał sparing z Pelikanem Łowicz 3:0 fot. Tomasz Imiński
W sobotę w Łodzi Widzew wygrał z Pelikanem Łowicz. Podczas sparingu Widzew testował pięciu nowych zawodników. Najlepiej wypadli Krzysztof Bodziony z Floty Świnoujście oraz Radosław Mikołajczak z Elany Toruń. W poniedziałek ustalona zostanie kadra Widzewa na obóz w Kleszczowie.

Pierwszego gola strzelił Mariusz Rybicki. Asystę zaliczył kandydat do gry w Widzewie Jakub Kowalski. Przy drugim golu Mehdiego Ben-Difallaha podawał Radosław Mikołajczak. Trzeciego gola zdobył testowany Krzysztof Bodziony. Podawał Emerson Carvalho.

Testowani byli także piłkarze z Czarnogóry - Miroslav Kaludjerović i Gavrilo Petrović. Wynik mógłby być dużo wyższy, gdyby zwłaszcza Tunezyjczyk Mehdi Ben-Difallah miał dokładniej ustawiony celownik. Zdobył jednego gola, a mógł przynajmniej trzy.

Widzew Łódź - Pelikan Łowicz 3:0 (1:0)
Gole: 1:0 - Mariusz Rybicki (28), 2:0 - Mehdi Ben Dhifallah (55), 3:0 - Krzysztof Bodziony (59).
Widzew: Pytkowski (46, Wolański) - Ben Radhia (60, Bartkowski), Petrović, Kaludjerović, Banasiak, Kowalski, Bodziony, Mikołajczak (60, Patryk Stępiński), Mroziński, Rybicki (46, Carvalho) - Ben Dhifallah (70, Rybicki). Trener: Radosław Mroczkowski.
Pelikan w I połowie: Laskowski - Łakomy, Dremluk, Brodecki, Damian Ceglarz - Czpak, Zwoliński, Pomianowski, Kopeć - Solecki, Sebastian Ceglarz.
Pelikan w II połowie: Jędrzejewski - Domińczak, Łakomy (60, Brodecki), Dremluk (75, Łakomy), Adamczyk - Kopeć (63, Kosiorek), Chorolskyj, Caro Tarcira Santos, Rafał Trakul - Mariusz Trakul, Kowalczyk. Trener: Grzegorz Wesołowski.