Sparingowe zwycięstwo Widzewa. Pora na obóz

Aleksander Lusina
Dzisiaj (7 lipca) Widzew Łódź pokonał w sparingu rozgrywanym na ...
Dzisiaj (7 lipca) Widzew Łódź pokonał w sparingu rozgrywanym na ... Aleksander Lusina
Widzew Łódź pokonał Dzisiaj (7 lipca) w sparingu rozgrywanym na bocznym boisku drużynę Pelikana Łowicz 3:0. Mecz ten zamknął pierwszą fazę przygotowań łodzian do sezonu.
Karnety na mecze Widzewa w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 ze zniżkami

Choć skład, w jakim widzewiacy wybiegli na mecz z Pelikanem, daleki był od optymalnego, to łodzianie nie mieli problemów z ograniem drugoligowca. Bezbramkowy remis utrzymywał się tylko do 28. minuty. Wtedy to po ładnej akcji na prawym skrzydle bramkę zdobył Mariusz Rybicki.

Przyjezdni mieli problemy nawet z oddaniem celnego strzału, nic więc dziwnego, że po przerwie tylko gospodarze trafiali do siatki. W 55. minucie Mehdi Ben Dhifallah strzałem głową wykończył dośrodkowanie testowanego Radosława Mikołajczaka, a trzy minuty później inny testowany piłkarz - Krzysztof Bodziony - skorzystał z prostopadłego podania Emersona i ustalił wynik meczu.

Widzew był drużyną zdecydowanie lepszą i miał jeszcze wiele sytuacji by podwyższyć wynik, jednak ich nie wykorzystał. Od rozmiarów zwycięstwa zdecydowanie istotniejsza była postawa testowanych zawodników. Wymienieni Bodziony i Mikołajczak nie zaprezentowali się najlepiej, choć mieli wkład w zwycięstwo drużyny. Zdecydowanie lepsze wrażenie sprawił Jakub Kowalski, który raz za razem nadawał impetu akcjom łodzian.

Spośród dwóch defensorów z Czarnogóry - Gavrilo Petrovicia i Miroslava Kaludjerovicia - zdecydowanie lepiej spisał się ten pierwszy - dobrze czytał grę, w jego zagraniach było widać spokój i rutynę. Jego krajan był zdecydowanie mniej widoczny, w oczy rzucały się jedynie jego faule. Nowy stoper może okazać się bardzo przydatny, ponieważ coraz głośniej mówi się o odejściu Jarosława Bieniuka do Lechii Gdańsk. Najpewniej już teraz Widzew opuści też Przemysław Oziębała. Jego nowym klubem ma być Górnik Zabrze.

Przyszły tydzień Widzewiacy spędzą na zgrupowaniu w Kleszczowie. Należy spodziewać się, że będą trenować w znacznie węższym gronie. Trener Radosław Mroczkowski kończy selekcję zawodników testowanych w ostatnich dniach w Łodzi. Jednocześnie Widzew ma już nie prowadzić tak szeroko zakrojonych testów. Jeśli na treningach będą pojawiać się nowi piłkarze, będą to zawodnicy ze znacznie solidniejszą marką.