Widzew Łódź pokonał mistrza Polski

Mariusz Kruczek
Na inauguracje rozgrywek Ekstraklasy łodzianie wygrali ze ...
Na inauguracje rozgrywek Ekstraklasy łodzianie wygrali ze ... yakris / archiwum MM
Na inauguracje rozgrywek Ekstraklasy łodzianie wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:1.

18 sierpnia Widzew Łódź podejmował na własnym stadionie aktualnego mistrza Polski - Śląsk Wrocław.

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu obu zespołów, ale to łodzianie mieli więcej okazji na otworzenie wyniku. Udało się to w 57. minucie Sebastianowi Dudkowi, który przypomnijmy, przeszedł do Widzewa ze Śląska Wrocław. Na 2:0 podwyższył w 73. minucie Broź.

Widzew miał jeszcze sytuacje bramkowe, ale dobrze między słupkami spisywał się golkiper gości. Mistrz Polski strzelił bramkę kontaktową w 78. minucie. Później łodzianie kontrolowali przebieg gry do ostatniego gwizdka.

Widzew zaprezentował się bardzo dobrze na tle słabo grającego Śląska Wrocław. Tym samym udało się zmazać fatalne wrażenie po niedawnej porażce z Piastem Gliwice w Pucharze Polski.