Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 2:1 (relacja na żywo)

Widzewiacy pokonali na własnym stadionie Pogoń Szczecin 2:1. Siedemnastą bramkę w sezonie zdobył Marcin Robak.

Spotkanie przy al. Piłsudskiego 138 zakończyło 32. kolejkę I ligi. Widzew zwyciężył tegorocznego finalistę Pucharu Polski.
Tak wyglądała relacja na żwyo z tego spotkania.

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

2 : 1 (1:0)
Bramki: 1:0 P. Grzelczak (41. min.) 2:0 M. Robak (61. min.) 2:1 O. Moskalewicz

M. Mielcarz - S. Ben Radhia, U. Ukah, J. Bieniuk, Dudu (66. P. Oziębała), K. Ostrowski, V. Durić (77. F. Arriero), Ł. Broź, P. Grzelczak (90. D. Miloseski), T. Lisowski, M. Robak
R. Janukiewicz - T. Parzy
(70. M. Rogalski), K. Hrymowicz, M. Woźniak, P. Petasz (82. R. Mandrysz), M. Lebedyński, O. Jarun, D. Zawadzki, P. Pietruszka, M. Mysiak, M. Bojarski (62. O. Moskalewicz)

Żółte kartki: Pietruszka, Petasz, Mysiak (Pogoń)

Przeczytaj komentarze po meczu Widzewa z Pogonią

Koniec spotkania. Widzew wygrywa 2:1
90' Robak wychodził sam na sam z... bramką. W okolicach linii środkowej był przewracany...tylko żółta kartka dla rywala.
90' Świetna interwencja Mielcarza. Czwarty rzut rożny z rzędu dla Portowców. Przed naszą bramką bramkarz, Janukiewicz.
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
88' Olgierd Moskalewicz strzela bramkę kontaktową. 2:1
Napastnik przyjezdnych technicznym strzałem pokonał Mielcarza.

85' Portowcy co jakiś czas dochodzą z piłką w okolice pola karnego Widzewa, ale nie potrafią stworzyć groźnej sytuacji.
W naszym zespole dobrze rozgrywa Arriero.
77' Na boisku pojawił się Fernando Arriero. Mimo, że to dopiero drugi występ Hiszpana w barwach Widzewa, to na trybunach dało się słyszeć "Que Viva Espana".
75' Strzał Robaka ląduje w rękach Janukiewicza. Podawał Oziębała.
66' Na boisko wchodzi Przemysław Oziębała, który strzelił bramkę w poprzednim meczu z Kluczborkiem. Zmienił Dudu.
64' Lisowski wychodził na czystą pozycję, ale powstrzymał go Janukiewicz.
61' 2:0 Marcin Robak strzela główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Dudu.
57' Groźna akcja Pgoni. Nikt nie przeciał lotu piłki lecącej wzdłuż naszej bramki.
53' Ben Radhia urwał się prawą stroną, wbiegł w pole karne i oddał strzał...wprost w bramkarza.
48' Strzał Ostrowskiego z 17 m tuż obok bramki.
46' Rozpoczęła się 2. połowa. Na razie bez zmian.
45' Sędzia dolicza do pierwszej połowy jedną minutę.
41' GOOOL 1:0! Grzelczak strzela bramkę do pustej bramki po podaniu Robaka.
36' Kontratak wyprowadził Durić, podał do Lisowskiego, ale ten trafił wprost w bramkarza.
30' Ben Radhia strzela głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lisowskiego, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.
27' Pierwsza żółta kartka. Ukarany nią Przemysław Pietruszka z Pogoni.
24' Na trybunach głośny doping miesza się z przeraźliwymi gwizdami pod adresem arbitra. Sędzia ma problemy z zapanowaniem nad piłkarzami.
19' Robak po raz drugi na minimalnym spalonym. (wychodził sam na sam)
17' Dudu strzela sprzed pola karnego, ale piłka nieznacznie przeleciała obok słupka.
15' Trwa walka w środku pola. Ataki raz z jednej, raz z drugiej strony.
7' Piłka wpada do bramki Widzewa, ale sędzia boczny pokazał pozycję spaloną.
W odpowiedzi groźny atak Widzewiaków, ale broni Janukiewicz.
5' Ukah wybija piłkę zmierzającą do bramki.
Pierwsze minuty należą do Pogoni. Portowcy próbują stworzyć zagrożenie pod naszą bramką stałymi fragmentami gry.