Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1 (relacja minuta po minucie)

Widzew łódź zremisował z Lechem Poznań 1:1. Przeczytaj relację minuta po minucie z tego spotkania.

Piłkarze Widzewa Łódź po dwóch latach przerwy powracają na boiska Ekstraklasy. Już w meczu 1. kolejki grają z Mistrzem Polski, Lechem Poznań. Jest to zatem pojedynek Mistrzów Polski z dwukrotnym (z rzędu) zwycięzcą I ligi.

Dzisiaj okaże się czy najlepszy zespół I ligi - Widzew Łódź odstaje poziomem od najlepszego w Ekstraklasie Lecha. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania.

Widzew Łódź - Lech Poznań

1 : 1 (0:0)
Bramki: 0:1 A. Rudnevs (77. min.) 1:1 D. Sernas (84. min.)

M. Mielcarz - Ł. Broź, W. Szymanek, U. Ukah, Dudu, P. Grischok (79. T. Lisowski), A. Budka, V. Durić (69. P. Nakoulma), B. Pinheiro, P. Kuklis (58. M. Panka), D. Sernas
J. Burić - S. Gancarczyk, M. Arboleda, B. Bosacki (65. M. Kikut), G. Wojtkowiak, S. Peszko, S. Injac, S. Stilić (56. A. Rudnevs), S. Kryvets, J. Wilk, A. Wichniarek (81. J. Tshibamba)

Żółte kartki: Bruno Pinheiro, Broź (Widzew) Wilk (Lech)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania i przeczytania pomeczowych wypowiedzi

Koniec meczu! Widzew Łódź zremisował z Lechem Poznań 1:1. Spotkanie ogglądało 9600 kibiców.
90' +8 Kibice krzyczą "RTS gramy do końca"
90' +5 Kryvets osamotniony na 22 m, ale strzał przeleciał wysoko nad bramką.
90' +3 W środku pola utworzyła się duża dziura. Piłkarze obu drużyn wyprowadzają piłkę z pominięciem tego sektora gry. W ostatnich minutach dłużej przy piłce utrzymują się Widzewiacy.
90' Mielcarz uprzedził Tshibambę. Sędzia doliczył 8 minut. Spowodowała to przerwa kiedy lekarze opatrywali Bosackiego.
84' 1:1!!! Darvydas Sernas strzela bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Piłka odbiła się jeszcze od lewego słupka zanim wpadła do siatki.
77' Bramka 0:1. Rudnevs zdobywa bramkę. Łotysz strzlił w lewe okienko bramki Mielcarza. Nasz bramkarz nawet nie drgnął - piłkarze czekali na odgwizdanie spalonego.
75' W sektorze gości zaczęły się jakieś przepychanki. Kibice Lecha próbbowali sforsować bramę prowadzącą na murawę, ale sytuacja juz opanowana. Na boisku ataki z obu stron.
72' Sernas próbował podawać do wchodzącego w pole karne Nakoulmy, ale piłka trafiła w obrońcę Lecha.
69' Prejuce Nakoulma wchodzi za Durića. Będzie to debiut "Prezesa" w oficjalnym meczu Widzewa.
68' Bosacki już w karetce, a piłkarze wznowili grę. "Bosego" zmienił Marcin Kikut, a Ukah powrócił do gry.
63' Ciągle trwa przerwa w meczu. Lechita, który jest opatrywany, to Bartosz Bosacki. Sytuacja jest tak poważna, że na murawę wjechała karetka.
61' Udane piąstkowanie Mielcarza. Po chwili doszło do zderzenia Ukaha i jednego z Lechitów. Obaj piłkarze leża na murawie - wygląda to bardzo poważnie - nosze już na murawie.
58' Mindaugas Panka pojawia się w miejsce Kuklisa.
56' Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Z boiska zszedł Stilic, a w jego miejsce pojawił się Artjoms Rudnevs. Dla Łotysza jest to debiut w drużynie "Kolejorza".
52' Dobre, prostopadłe podanie Durica do Sernasa. Litwin wbiegł w pole karne, ale nie opanował piłki i obrońcy wybili.
50' Durić strzelał z 17 m, ale zbyt lekko, żeby pokonać Burica.
46' Druga połowa rozpoczęta. Kibice Widzewa zaczęli od wywieszenia dużego transparentu, na którym widnieje Widzewiak i dwie przestraszone pyry poznańskie.
Piłkarze obu zespołów już na murawie. Za chwilę rozpocznie się 2. połowa.
Zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Do przerwy 0:0. Durić doszedł do siebie.
45' Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy. Na boisku jest opatrywany Durić.
42' Przerwa coraz bliżej, ale piłkarze trochę przyspieszyli. Kontrataki z obu stron, ale bez okazji bramkowych.
36' Taniec z piłką Grischoka w polu karnym... Zawodnik Widzewa przekładał nogi nad piłką niczym C. Ronaldo, ale wybiegł z piłką za linię boiska.
35' Na boisku trwa walka - przed chwilą leżał Kuklis, wcześniej m.in. Arboleda i Grischok, a na trybunach gorący doping kibiców Widzewa i dużej grupy fanów Lecha.
32' Pierwsza żółta kartka - ukarany nią Bruno Pinheiro.
Peszko z rzutu wolnego z ponad 30 m pomylił się nieznacznie.
29' Jakub Wilk strzela z woleja. Piłka przelatuje nad bramką.
26' Arboleda zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Kuklisa. Ciągle bez bramek.
25' Stilic strzela sprzed pola karnego, ale piłka przelatuje obok bramki. Mogło być 0:1.
23' Łodzianie niebezpiecznie rozgrywają przed własnym polem karnym. Niebezpieczne dośrodkowania i najpierw Mielcarz piąstkuje, a po kolejnym Widzewiacy wybijają na róg.
Jak poinformował nas jeden z użytkowników, w sytuacji z 14. min. powinien być rzut karny dla łodzian.
14' Znów okazję miał Sernas, ale tym razem strzał z 12 m przeleciał nad poprzeczką. Widzewiacy domagali się też karnego po upadku Adriana Budki. Sędzia pozostał niewzruszony.
13' Lechici po raz drugi złapani na spalonym w trakcie wykonywania rzutu rożnego.
11' Widzewiacy mieli rzut wolny z ponad 25 metrów, ale nikt z łodzian nie doszedł do dośrodkowania Dudu.
8' Trwa walka w środku pola. Obie drużyny mają już po jednym rzucie rożnym. Bliżej zdobycia bramki jak na razie byli łodzianie (w 2. min.)
2' Darvydas Sernas z 10 m trafia wprost z Buricia.
1' Rozpoczęło się spotkanie na boisku łódzkiego Widzewa.

Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko.