Widzew - Flota 3:1 [fotorelacja]

Widzew w swoim trzecim spotkaniu w tym sezonie, drugi raz zwyciężył. Tym razem z Flotą Świnoujście.

Łodzianie udanie zainaugurowali rozgrywki pierwszej ligi na własnym stadionie. Przez cały mecz z Flotą byli strona dominującą i spokojnie kontrolował grę.

W 28 minucie, po rzucie wolnym Lisowskiego, piłka trafiła do Budki, który zdobył pierwszą bramkę meczu. W 36 minucie Budka dośrodkował z prawej strony wprost na nogę Marcina Robaka,który podwyższył wynik na 2:0. To druga bramka, w drugim spotkaniu nowego zawodnika Widzewa.

4 minuty później kapitalną akcję przeprowadził Widzew, którą wykończył Lisowski zdobywając trzecią bramkę.

Druga połowa meczu nie obfitowała już w tyle dogodnych sytuacji. W 77 minucie drużyna Floty przeprowadziła kontrę, w wyniku której Piotr Dziuba zdobył honorowego gola dla przyjezdnych. Do końca spotkania Widzew spokojnie kontrolował grę i nie dał sobie odebrać 3 punktów.

Widzew Łódź 3-1 Flota Świnoujście
Adrian Budka 28, Marcin Robak 36, Tomasz Lisowski 40 - Piotr Dziuba 77

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 28. Łukasz Broź, 4. Ugochukwu Ukah, 19. Piotr Stawarczyk, 17. Tomasz Lisowski - 16. Adrian Budka, 8. Łukasz Juszkiewicz, 18. Mindaugas Panka, 14. Łukasz Masłowski (85, 6. Wojciech Jarmuż) - 9. Łukasz Mierzejewski (75, 10. Stefano Napoleoni), 22. Marcin Robak (65, 20. Przemysław Oziębała).

Flota: 1. Sergiusz Prusak - 16. Khady Kazadi-Leonowicz, 3. Krzysztof Hrymowicz, 19. Wallace, 13. Sebastian Fechner - 22. Damian Krajanowski, 15. Ireneusz Chrzanowski, 8. Marek Niewiada, 7. Michał Protasewicz (60, 6. Przemysław Pietruszka) - 17. Arkadiusz Sojka (73, 10. Jacek Magdziński), 18. Ariel Lindner (73, 9. Piotr Dziuba).