W sobotę sparing Widzewa z Bogdanką Łęczna

Bogusław Kukuć
Darvydas Sernas i jego koledzy z Widzewa nie potrafili strzelić gola pierwszoligowcom  fot. Artur Kostkowski
Darvydas Sernas i jego koledzy z Widzewa nie potrafili strzelić gola pierwszoligowcom fot. Artur Kostkowski
W czwartek piłkarze Widzewa zakończyli zgrupowanie w Pęcławiu i rano przyjechali do ośrodka w Gutowie Małym, gdzie w południe rozegrali mecz kontrolny z Sandecją Nowy Sącz. Łodzianie przegrali 0:1, po golu Dariusza Gawęckiego w 66 minucie.

Mecz był wyrównany. Pierwszoligowcy przygotowują się w ośrodku Antoniego Ptaka pod wodzą trenera Mariusza Kurasa, byłego szkoleniowca m.in. PGE GKS Bełchatów. Sezon I ligi rozpoczyna się wcześniej, bo już 23 lipca i zespoły są w innej fazie treningów. Po ciężkich treningach wytrzymałościowo-siłowych w Pęcławiu łodzianie biegali z trudem. Mimo to wypracowali kilka okazji bramkowych, ale żadnej nie wykorzystali. W 13 minucie po akcji Mindaugasa Panki z Darvydasem Sernasem, sam na sam z bramkarzem Sandecji znalazł się Ben Radhia, lecz trafił go piłką w nogi. W 24 min parada Macieja Mielcarza uratował piłkarzy ekstraklasy od straty gola.

Po przerwie dobrą zmianę dał Riku Riski, dzięki temu akcje lewą flanką stały się groźniejsze. Fin także był wykonawcą wolnych, które uderzał lepiej niż rozkojarzony Dudu. W 66 min Jurijs Żigajevs zmarnował kontratak w przewadze, spóźniając podanie. Wykorzystali to rywale i Dariusz Gawęcki chyba ze spalonego z bliska pokonał wybiegającego z bramki Mielcarza.

- Nie wykorzystaliśmy kilku okazji. Wracamy z obozu po ciężkiej pracy, stąd ociężałość w grze. Bramka była konsekwencją błędu obrońców, ale mnie denerwowało najbardziej słabe utrzymywanie się przy piłce. Za mało próbowaliśmy strzelać zza pola karnego. Teraz będzie dominował trening strzelecki. Kluczowym meczem przygotowań ma być sparing z Omonią, ale liczę, że wygramy wcześniej - mówi trener Radosław Mroczkowski.

Nowym kapitanem zespołu został Łukasz Broź. Po meczu widzewiacy mieli odnowę biologiczną w Gutowie i wrócili do Łodzi, gdzie będą trenować aż do wyjazdu na drugie zgrupowanie do Kamienia koło Rybnika.

To już druga porażka w sparingach łodzian, którzy wcześniej ulegli pierwszoligowcom Dolcanu Ząbki 1:3. Miejmy nadzieję, że jedynym zwycięstwem w letnim okresie przygotowawczym nie będzie wygrana 5:0 ze Szczerbcem w Wolborzu. W sobotę o godz. 13.30 łodzianie zagrają z kolejną drużyną pierwszej ligi Bogdanką Łęczna i liczymy, że zespół z al. Piłsudskiego wreszcie zdoła wygrać.

Spotkanie o punkty w ekstraklasie Widzew - Wisła Kraków zostanie rozegrane w Łodzi w sobotę, 30 lipca, o godz. 18.30.

Mecz kontrolny w Gutowie Małym
Widzew - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (gol Dariusz Gawęcki, 66).
Widzew do przerwy: Mielcarz - Ben Radhia, Madera, Bieniuk, Dudu - Budka, Broź, Panka, Ostrowski - Sernas, Grzelczak.
Widzew po przerwy: Mielcarz (67, Pytkowski) - Ben Radhia (64, Żigajevs), Ukah, Bieniuk, Broź - Budka (74, Bartkowski), Radowicz, Panka (74, Grzeszczyk), Riski - Sernas (64, Oziębała), Dzalamidze.