Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Łodzi powstaną kolejne Ogrody Społeczne. Jest już 29. Zobacz na zdjęciach jak się prezentują

Anna Kowalska
Tak wygląda jeden z Ogrodów Społecznych w Łodzi. Jak wyglądają inne? Zobacz na kolejnych zdjęciach
Tak wygląda jeden z Ogrodów Społecznych w Łodzi. Jak wyglądają inne? Zobacz na kolejnych zdjęciach
W Łodzi odbyły się już dwie edycje programu „Ogrody Społeczne”. W ich ramach powstało 29 miejsc, w których mieszkancy mogą wspólnie spędzać czas. W poniedziałek 17 kwietnia rozpoczął się kolejny nabór wniosków do tego programu.

„Ogrody Społeczne” w Łodzi

„Ogrody Społeczne” to program zainicjowany przez Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Zespołem Szkół Rzemiosła. Dzięki niemu mieszkańcy mają szansę zintegrować się i wspólnie zagospodarować otaczającą ich przestrzeń.

Odbyły się już dwie edycje programu „Ogrody Społeczne”. W ich ramach powstało 29 miejsc, w których lokalna społeczność może wspólnie spędzać czas.

– Dzięki temu projektowi powstało wiele ciekawych miejsc do uprawy warzyw, owoców, ziół oraz rabat kwiatowych. To pozytywnie wpływa na otoczenie miasta, upiększając je i zazieleniając. Jest to również cenny punkt dla tworzenia przyjaznych przestrzeni dla zapylaczy i zwiększania bioróżnorodności w mieście – podkreśla Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łódź.

Na mapie Łodzi jest już 29 ogrodów społecznych.

Zobaczcie w galerii zdjęć jak się prezentują

Ale to nie koniec. Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łódź: – Dziś inaugurujemy III edycję programu „Ogrody Społeczne”. Forma oraz szczegóły są dostępne na naszej stronie internetowej: lodz.pl/ekoportal/klimat/zielen/ogrody-spoleczne. Nabór wniosków trwa do 28 kwietnia 2023 roku.

W tym roku w ramach programu „Ogrody społeczne” można zasadzić tylko rośliny owocujące typu drzewa owocowe, krzewy owocowe oraz byliny na przykład jabłoń domową, gruszę, wiśnię, porzeczki, agrest, borówki, jeżyny, truskawki, maliny i inne.

Ogrody nie muszą służyć tylko do uprawy roślin. W takim miejscu lokalna społeczność może wspólnie spędzać czas, w zależności od zainteresowań, może to być również miejsce warsztatów, wydarzeń sportowych czy kulturalnych.

Maciej Reimer podkreśla ,że ogród może założyć właściwie każdy, lecz najczęściej robią to nieformalne grupy mieszkańców, na przkład sąsiedzkie, rodzinne, towarzyskie, formalne grupy mieszkańców na przykład wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie oraz instytucje społeczne lub instytucje, na przykład świetlice, kluby seniora, biblioteki. W tym roku do realizacji pierwszeństwo będą miały wnioski złożone przez grupy formalne i nieformalne.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto