Ursus Warszawa - ŁKS Łódź 1:0

Dariusz Piekarczyk
Łukasz Kasprzak
W 30. kolejce III ligi piłkarze ŁKS Łódź przegrali wyjazdowy mecz z Ursusem Warszawa 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 56. minucie Jakub Kabala. Porażka sprawiła, że przewaga łodzian nad Ursusem zmalała do zaledwie dwóch punktów.

Maleją szanse ŁKS na awans do II ligi. W środę łodzianie przegrali z Ursusem 0:1.

Mecz miał dramatyczny przebieg. Już w 2 minucie Przemysław Sztybrych strzelił głową wprost w bramkarza gości. W 6. minucie piłka wylądowała w siatce bramki Ursusa, ale zdaniem sędziego Artur Golański był na pozycji spalonej. W 10. minucie sędzia po raz kolejny nie uznał gola dla ŁKS, ponownie odgwizdując pozycję spaloną. Potem, groźnie, choć minimalnie niecelnie, strzelał Przemysław Kocot.

Jedyna bramka padła w 56. minucie. Piłkę do bramki łodzian skierował z najbliższej odległości Jakub Kabala.

W 69. minucie łodzianie domagali się rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego. Sędzia uznał jednak, że zawodnik ŁKS nie był faulowany. Łodzianie mogli wyrównać w 73. ale Adam Patora spudłował z najbliższej odległości.

- Nie powinniśmy tego meczu przegrać, ale sędziowanie było skandaliczne - mówił po meczu wzburzony Łukasz Bielawski, prezes ŁKS. - Przy stanie 0:0 zdobyliśmy dwa gole. Sędzia nie uznał nam żadnego. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że co najmniej jeden z nich został zdobyty prawidłowo. Ponadto, już przy stanie 1:0 dla Ursusa, powinien być ewidentny rzut karny dla nas, ale arbiter znów nic nie zauważył.

Ursus Warszawa - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)