Trzy brązowe medale judoków z naszego regionu

Tomasz Imiński
Paweł Mróz (z lewej) walczy o brąz z Krzysztofem Ciszewskim
Paweł Mróz (z lewej) walczy o brąz z Krzysztofem Ciszewskim fot. Tomasz Imiński
Trzy brązowe medale zdobyli zawodnicy z województwa łódzkiego podczas odbywających się w Skierniewicach pierwszych w 2011 roku zawodów z cyklu Pucharu Polski Seniorów w judo.

W dwudniowych zawodach rywalizowało blisko dwustu zawodników. Patronat nad imprezą sprawowała redakcja "Dziennika Łódzkiego".

Wśród kobiet udany występ zanotowała Joanna Stankiewicz z UKS Judo-Rawa Rawa Mazowiecka. Podopieczna trenera Andrzeja Babisa dwie walki wygrała, a dwie przegrała i zdobyła brąz w wadze do 48 kg.

Wśród mężczyzn brązowy medal w wadze do 66 kg zdobył Aleksander Beta. Zawodnik Gwardii Łódź odniósł w Skierniewicach cztery zwycięstwa, a jedną walkę przegrał. Swój udział w wadze do 90 kg mocno zaznaczyli dwaj zawodnicy MMKS Wojownik Skierniewice. Paweł Mróz był blisko awansu do finału, ale ostatecznie w pojedynku o brąz zmierzył się ze swoim klubowym kolegą Krzysztofem Ciszewskim. Walka trwała w sumie osiem minut, a zwycięzcę musieli wskazać sędziowie. Paweł Mróz wygrał 2:1.

Podczas zawodów Pucharu Polski miejsca punktowane (w pierwszej siódemce poszczególnych kategorii wagowych) zdobyli: Małgorzata Ślebocka (5. miejsce w wadze powyżej 78 kg - AZS Łódź), Jakub Poniecki (7. miejsce w wadze do 66 kg - Gwardia Łódź) oraz Piotr Żeleński-Olczak (7. miejsce w wadze do 100 kg - Gwardia Łódź). - Chciałbym podziękować skierniewiczanom za tak znakomite przygotowanie i przeprowadzenie zawodów - stwierdził Wiesław Błach, prezes Polskiego Związku Judo. - Poziom rywalizacji był wysoki.

Najlepsi zawodnicy Pucharu Polski otrzymali okazałe, specjalnie wytłoczone na tę okazję medale w kształcie jabłka, które jest symbolem Skierniewic.