Tenisowa gwiazda z Łodzi

Artykuł sponsorowany
Europe Lodz Cup

Tenisistki i tenisiści z 13 krajów zgłosili się do udziału w rozgrywanym w maju 2013 roku na kortach MKT w Parku Poniatowskiego w Łodzi turnieju Tennis Europe U14 Lodz Cup.
W finale turnieju singlowego spotkali się legioniści - Michał Sikorski (nr 9) i Daniel Michalski (11). Wygrał ten drugi 6:4, 0:6, 6:0. Jak widać w młodzieżowej kategorii na kortach sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Możesz przegrać 0:6, by w następnym secie do zera wygrać!
Wśród dziewcząt najlepsza była łodzianka Wiktoria Kulik, z ŁKT, która w finale pokonała Marcelinę Podlińską 6:0, 6:2. Wiktoria nie straciła ani jednego seta w tym turnieju. Trenerem zawodniczki jest Piotr Żurawiecki. Dumny ze swojej podopiecznej jest były wicemistrz Europy w biegu przez płotki, dziś trener personalny Tomasz Nagórka, który pracuje z Wiktorią Kulik odnośnie przygotowania motorycznego. Wiktoria może być nową Agnieszką Radwańską.

W półfinale turnieju Wiktoria Kulik pokonała Rosjankę Jekaterinę Traszczenko. W pięciu grach nasza zawodniczka wygrała 61 gemów (właśnie w półfinale był potrzebny siódmy gem), a przegrała tylko 21.
Tata zawodniczki Bogdan Kulik z dumą przypomina, że Wiktoria jest też mistrzynią Polski do lat 14.
W deblu dziewcząt wygrała Marta Kania z MKT Łódź, mając za partnerkę Darię Kuczer ze Szczecina.
Prezes MKT Ewa Wróbel-Nadel wysoko oceniła umiejętności młodych tenisistów. Już niebawem do tych sukcesów dojdą kolejne...