Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Beef Master Budowlani 1:3. Łodzianki wygrały u wicemistrza Polski!

Marek Kondraciuk (opr.wm)
Tabitha Love była największą obok Magdaleny Śliwy indywidualnością zwycięskiego meczu Beef Master Budowlanych w Dąbrowie Krzysztof Szymczak
W sobotę siatkarki Beef Master Budowlani Łódź wygrały 3:1 wyjazdowy meczy z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Pokonanie wicemistrza Polski w jego własnej hali jest dużym sukcesem łódzkich siatkarek, który na dodatek pozwolił łodziankom awansować na 4 miejsce w tabeli.

Na sobotni mecz nie trzeba było szczególnie motywować łódzkich siatkarek. Aż cztery (Magdalena Śliwa, Natalia Nuszel, Dorota Ściurka i Ewa Cabajewska) grały wcześniej w MKS Dąbrowa, a wiadomo, że występ przeciwko swojej dawnej drużynie motywuje podwójnie.

Łódzkie siatkarki wytrzymały ciśnienie i choć tradycyjnie "zaczęły mecz od drugiego seta", to jednak zdobyły na boisku wicemistrza Polski w Dąbrowie Górniczej komplet punktów (3:1)!

Wspaniale kierowała grą zespołu Magdalena Śliwa. Była wielkim przywódcą i rozegrała najlepszy mecz od przyjścia latem do zespołu Beef Master Budowlanych. A tytuł MVP meczu zdobyła Tabitha Love. Dla Kanadyjki to był także najlepszy występ w barwach łódzkiego zespołu. Bardzo ważne piłki zdobyła Sylwia Pycia. Posłała dąbrowiankom aż 5 asów (cały zespół 11), była skuteczna w ataku (43 procent) i w bloku.

Trener Beef Master Budowlanych Adam Grabowski żartował po meczu: - Na osiem meczów w tym sezonie tylko w dwóch wygraliśmy pierwszego seta. Chyba musimy zaczynać mecze od drugiego seta.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Beef Master Budowlani 1:3 (25:13, 26:28, 23:25, 20:25)
Dąbrowa: Ozge Cemberci 3, Welissa Gonaga "Sassa" 14, Rachael Adams 8, Katarzyna Zaroślińska 17, Joanna Staniucha-Szczurek 11, Eleonora Dziękiewicz 11, libero Krystyna Strasz oraz Aleksandra Liniarska 1, Katarzyna Urban 3, Anna Kaczmar. Trener: Waldemar Kawka.
Beef Master Budowlani: Magdalena Śliwa 4, Natalia Nuszel 14, Sylwia Pycia 13, Anita Kwiatkowska 10, Dorota Ściurka 1, Olga Tracz 5, libero Agata Durajczyk oraz Tabitha Love 20, Ewa Cabajewska, Noris Cabrera, 1, Martyna Grajber, Tabitha Love 9. Trener: Adam Grabowski.