Spójnia Stargard - ŁKS Sphinx 67:76 - Teraz Rosa na drodze łodzian do elity

Krzysztof Sulima (13) i Bartek Szczepaniak zdobyli po 12 pkt
Krzysztof Sulima (13) i Bartek Szczepaniak zdobyli po 12 pkt Krzysztof Szymczak
Koszykarze ŁKS Sphinx zakończyli rundę zasadniczą optymistycznym zwycięstwem w Stargardzie nad Spójnią 76:67 i w pierwszej rundzie play off zagrają z Rosą (do dwóch zwycięstw, 2 kwietnia w Radomiu, 6 kwietnia w Łodzi i ewentualnie 9 kwietnia ponownie w hali Rosy).

Niewiele brakowało, a ełkaesiacy awansowaliby na piąte miejsce kosztem Sokoła, który w Łańcucie z trudem pokonał AZS Szczecin dopiero po dogrywce (79:74).

Łodzianie lepiej od rywali zaczęli mecz, wygrywając pierwszą kwartę (20:12). Takie otwarcia stały się ich specjalnością. Na 30 meczów wygrali pierwszą ćwiartkę w 19, a w końcówce rozgrywek 5 razy w ostatnich 7 meczach (tylko w Lublinie 15:16 i u siebie z SKK 10:22).

Po koniec drugiej kwarty przewaga ŁKS Sphinx zmalała do trzech oczek (37:34), ale znów świetnie dysponowany Dariusz Kalinowski (najskuteczniejszy zawodnik pierwszego meczu w Łodzi) trafił za 3 punkty i zrobiło się 40:34 dla ŁKS. Podopieczni trenera Piotra Zycha punktowali z imponującą regularnością, bo w pierwszych trzech kwartach zdobyli po 20 punktów. Po trzeciej prowadzili różnicą 9 oczek (60:51), a w 38 min ich przewaga wzrosła do 14 (71:57). Spójnia rzuciła się do walki, ale udało jej się tylko zmniejszyć straty do 9 (76:67).

Czołowi czterej snajperzy ŁKS w tym meczu mieli znakomitą skuteczność rzutów za 2 punkty: Krzysztof Sulima trafił 5 na 5, Dariusz Kalinowski 3 na 4, Marcin Salamonik 4 na 6, a Bartłomiej Szczepaniak 3 na 5.

Spójnia Stargard - ŁKS Sphinx 67:76 (12:20, 22:20, 17:20, 16:16)
Spójnia: Buczyniak 19, Grzegorzewski 12, Stępień 10, Bodych, Soczewski 9, Parzych, Stokłosa 3, Grudziński 2, Kulikowski 0. Trener: Grzegorz Chodkiewicz.
ŁKS Sphinx: Kalinowski 14, Salamonik 13, Sulima, Szczepaniak po 12, Dłuski 8, Krajewski 6, Trepka 5, Kenig, Morawiec po 3. Trener: Piotr Zych.

Ostatnia kolejka: Znicz Pruszków - Polonia 2011 Warszawa 63:65, Sokół Łańcut - AZS Radex Szczecin 79:74, Asseco Prokom II Gdynia - Sportino Inowrocław 94:68, Start Lublin - GKS Tychy 87:73, Rosa Radom - AZS Politechnika Warszawska 80:65, Astoria Bydgoszcz - Górnik Wałbrzych wo. 20:0, Siedlce - Dąbrowa 63:87.