Siatkówka: Skra Bełchatów- Trentino BetClic 3:0 [zdjęcia]

Agnieszka_Sieminska
PGE Skra Bełchatów pokonała w środę (24 listopada) w hali Atlas Arena najlepszy klub świata Trentino BetClic 3:0.

Mecz rozpoczął się od wyjątkowo zaciętej walki. Po atakach Osmany'ego Juantoreny Trentino prowadziło na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Świetne ataki Bartosza Kurka doprowadziły do remisu i zaczęła się gra punkt za punkt. W końcówce emocje sięgnęły zenitu. Po ataku Michała Winiarskiego na tablicy wyników pojawił się kolejny remis 24:24. O losach seta zadecydowała gra na przewagi. Decydujący punkt zdobył Mariusz Wlazły, a Skra wygrała seta 31:29.

Kolejna partia od pierwszych minut po ostatni gwizdek należała do Mistrzów Polski. Bełchatowianie zaczęli od dobrej zagrywki i szybko wypracowali 4-punktową przewagę, którą utrzymywali niemal przez cały set. Siatkarze Skry popisywali się efektownymi blokami, dzięki którym zakończyli zwyciężyli 25:18.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli goście, jednak bełchatowianie po dobrych zagrywkach Marcina Możdżonka szybko dogonili przeciwników. Włosi nie wytrzymali napięcia i popełnili serie błędów, po których Skra wygrała 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Siatkarze Skry nie ukrywali radości po tym sukcesie. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Trento to najlepszy zespół na świecie i cieszymy się, że wygraliśmy, bo takie zwycięstwa nie zdarzają się codziennie. Poza tym był to fajny mecz dla kibiców i myślę, że zadowoleni wrócą do domu - powiedział po meczu Bartosz Kurek. Bełchatowianie mają świadomość, że przed nimi jeszcze wiele spotkań, które muszą wygrać, żeby osiągnąć sukcesy w tym sezonie. - Nie możemy sobie pozwolić na jakieś wielkie świętowanie i rozprężenie - nie ukrywał Kurek.

Tekst: Michalina Stasiak
Zdjęcia: Agnieszka Siemińska

Artykuł bierze udział w konkursie "Tym żyje miasto"

- Siatkówka: Organika Łódź - Carnaghi Villa Cortese (na żywo)

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!