Siatkówka: Organika Łódź przegrała w Muszynie

Katarzyna Zaroślińska
Katarzyna Zaroślińska Adrian Somorowski (archiwum mmlodz.pl)
Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź przegrały na wyjeździe z Muszynianką Muszyna 1:3. Łodzianki zajmują 8. miejsce w tabeli.

W pierwszym meczu Organiki z Muszynianką, Budowlane zdobyły punkt

Choć w ostatnich dwóch meczach z BKS-em Bielsko-Biała (wygrana 3:2) i w Lidze Mistrzyń z Chateau d'Ax Urbino (przegrana 2:3) siatkarki Organiki Budowlanych Łódź pokazały lepszą dyspozycję niż wcześniej, to punktów w kolejnym spotkaniu to nie przyniosło. Wczoraj (7 marca) łodzianki uległy Muszyniance Muszyna 1:3.

Jednak szansa na przywiezienie choćby punktu z Muszyny była. Po wyrównanym początku, to łodzianki lepiej grały w pierwszym secie. Od remisu 8:8 Budowlane powiększały stopniowo przewagę, która w pewnym momencie sięgała już sześciu punktów (18:12).

Gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania (23:23), ale to siatkarki Organiki zwyciężyły na przewagi 27:25, a ostatnie dwa punkty zdobyła akcjami z lewego skrzydła Katarzyna Bryda.

O wiele gorzej wyglądały natomiast partie druga i trzecia. W 2. secie remis był tylko raz, na samym początku (0:0), a przewaga Muszynianki sięgnęła w pewnym momencie 13 "oczek" (22:9). W końcówce łodzianki zmniejszyły trochę straty, ale i tak przegrały 14:25. W 3. secie wyrównana gra trwała do pierwszej przerwy technicznej (8:6 i 8:7), ale później dominowały gospodynie (16:8, 21:12), które zwyciężyły ostatecznie do 17.

W tym momencie siatkarki Organiki wiedziały, że jeśli chcą z Muszyny wywieźć choćby punkt, to muszą zwyciężyć kolejnego seta. Ta wiedza ich nie sparaliżowała, a wręcz przeciwnie - dodała animuszu. Choć zaczęło się od prowadzenia gospodyń 4:1, to na pierwszej przerwie technicznej było już 5:8.

Po wznowieniu gry Karolina Kosek kontynuowała dobrą passę na zagrywce i z pola serwisowego zeszła przy prowadzeniu Budowlanych 11:6. Niestety - podobnie jak w 1. secie - siatkarki Organiki nie utrzymały tej zaliczki do końca. Muszynianki doprowadziły do remisu 20:20, a później zdobyły kolejne pięć punktów, przy zaledwie trzech Budowlanych.

Wynik 25:23, a w całym meczu 3:1. Trzy punkty zostały w Muszynie, a siatkarki Organiki do Łodzi wracają bez "oczka", co komplikuje sytuację w tabeli. Organika zajmuje w tej chwili 8. miejsce, mając tyle samo punktów (16), co przedostatnia Stal Mielec. Do końca rundy zasadniczej zostały tylko 4. kolejki, w których Organikę czekają trzy mecze z zespołami z pierwszej czwórki i wyjazdowa potyczka z najsłabszym w lidze Wybrzeżem TPS Rumia. Dla Stali natomiast najmocniejszym rywalem będzie piąty BKS Bielsko-Biała. Budowlane czeka więc ciężka walka o awans do play-offów.