Rumia Sandeco EC Wybrzeże TPS - Organika Budowlani 2:3

(BART)
Za MVP meczu uznano Julię Szeluchinę.
Za MVP meczu uznano Julię Szeluchinę. Paweł Łacheta
Siatkarki Organiki Budowlani pokonały w Rumi Sandeco EC Wybrzeże TPS 3:2 w meczu ekstraklasy. Wygrana zawsze cieszy, kibice liczyli jednak na trzy, a nie dwa zdobyte punkty, walczących o awans do fazy play-off łodzianek.

Z pewnością fani mieli do tego prawo, bowiem rywalki podopiecznych trener Małgorzaty Niemczyk nie odniosły dotąd nawet jednego zwycięstwa, a punkt wyrwany Organice był ich dopiero drugim w tym sezonie. Otwarte pozostaje więc pytanie, czy wygrana nad morzem to przełamanie kryzysu łodzianek.

Pierwsze punktowały gospodynie, ale przy pierwszej przerwie technicznej to Organika prowadziła 8:5. Rumia doprowadziła do stanu 12:12, potem prowadziła 22:19, ale wkrótce był remis 23:23.W końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki.

W drugim secie goście prowadzili 8:3 i 12:5 i nie mieli kłopotów z utrzymaniem przewagi. W trzeciej partii trwał zacięty bój (9:8, 13:10, 20:18 dla Rumi) i "czerwona latarnia’’ tabeli triumfowała.

Czwarta odsłona meczu to bój o sportowe życie Organiki, która wyszła na prowadzenie po drugiej przerwie technicznej i nie oddała go do końca.

Tie-break to przewaga Rumi 8:5, ale po akcji Luany de Pauli łodzianki doprowadziły do stanu 11:9, po chwili punktowała Karolina Kosek (12:9).Na szczęście finisz należał do dziewczyn Niemczyk.

Rumia Sandeco EC Wybrzeże TPS – Organika Budowlani 2:3 (25:23, 14:25, 25:23, 22:25, 11:15)
Rumia: Leszczyńska 2 punkty, Toborek 12, Pykosz 7, Starzyk- -Bonach 16, Martinez 22, Mikołajewska 17, Jagodzińska (libero) oraz Theis, Ziemcowa 1, Brodacka 1, Hohn, Hudima.
Organika: Kosek 22, Teixeira 3, Szeluchina 20, Mirek 12, De Paula 13, Echenique, Ciesielska (libero) oraz Szymańska, Wojcieska 1, Zaroślińska 5.