Rugby: Budowlani Łódź gromią Juvenię Kraków. Bariera 100 punktów przekroczona [zdjęcia]

rugby
rugby Michał Woźniak
Rugbiści Budowlanych Łódź rozgromili Juvenię Kraków 105:12. Aż 35 punktów zdobył dla łodzian Tomasz Stępień.

O co grają Budowlani Łódź?

We wczorajszym (9 kwietnia) spotkaniu Budowlanych Łódź z Juvenią Kraków niespodzianki nie było. Gospodarze nie dali najmniejszych szans krakowianom, prowadząc już po 13 minutach 26:0 i zapewniając sobie bonusowy punkt w przypadku zwycięstwa. Zwycięstwa, które ani przez chwilę nie było zagrożone.

Łodzianie, mimo nie najlepszej pogody, która odstraszyła część kibiców do przybycia na stadion, nie zwalniali. Kolejne przyłożenia Grzegorza Dułki, Kacpra Ławskiego, czy Władysława Grabowskiego i podwyższenia Tomasza Stępnia doprowadziły do tego, że do przerwy było już 67:0.

Po zmianie stron goście troszkę zaczęli grać. Zdobyli nawet 12 punktów - wszystkie po wykorzystanych rzutach karnych, wykonywanych z wiatrem. Rugbiści Budowlanych nie wyszli jednak na drugą połowę tylko po to, żeby się przyglądać kopnięciom rywali.

Łodzianie dalej grali swoje i zdobywali kolejne przyłożenia. Mecz zakończył, najlepszy tego dnia na boisku, Tomasz Stępień. Reprezentant Polski najpierw zdobył przyłożenie, a następnie podwyższył na 105:12. Stępień w całym spotkaniu zdobył 35 punktów (3 przyłożenia i 10 podwyższeń). Równie dobrze prezentowali się inni reprezentanci - Kacper Ławski i Merab Gabunia, którzy przyszłym tygodniu będą mieli okazję zmierzyć się Holandią, grając w polskich barwach.

Rugbiści Budowlanych dzięki wygranej z bonusem tracą do pierwszej Lechii Gdańsk tylko "oczko", a nad trzecią Arką Gdynia mają już 2 punkty przewagi. Następny mecz łodzianie rozegrają na przełomie kwietnia i maja z Orkanem Sochaczew.

Współpraca redakcyjna: Michał Woźniak i Robert Zwoliński