Ruch Chorzów rozgromił Widzew Łódź

redakcja
redakcja
Widzew odniósł drugą porażkę z rzędu w rundzie rewanżowej. ...
Widzew odniósł drugą porażkę z rzędu w rundzie rewanżowej. ... Artur Marcinkowski/archiwum
Widzew odniósł drugą porażkę z rzędu w rundzie rewanżowej. Łodzianie przegrali na wyjeździe 0:3.

2 marca Widzew przystąpił do meczu z postanowieniem wywiezienia ze Śląska trzech punktów. Od początku meczu łodzianie grali ofensywny futbol. Wypracowane sytuacje zmarnowali jednak Łukasz Broź i Mariusz Stępiński.

Tymczasem wynik dla gospodarzy w 17. minucie otworzył Maciej Janowski. W 41. minucie czerwoną kartkę zobaczył golkiper Widzewa - Milos Dragojević za zagranie rękoma poza polem karnym. Na drugą połowę Widzew wyraźnie wyszedł z chęcią odrobienia strat. Niestety, sześć minut po przerwie po faulu Marcina Kaczmarka sędzia podyktował rzut karny dla Ruchu. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Marek Zieńczuk. Zwycięstwo chorzowian przypieczętował w doliczonym czasie gry Mindaugas Panka.

Rundę jesienną Widzewa zaczął od serii zwycięstw, natomiast w rewanżowej odniósł już drugą porażkę z rzędu. Najbliższa okazja do przerwania złej passy w meczu z "czerwoną latarnią" ligi, GKS-em Bełchatów, 9 marca o godz. 13:30.