Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont Przędzalnianej: przebudowują ulicę i wycinają drzewa przy Pałacu Herbsta [zdjęcia]

Redakcja
Internauci na portalach społecznościowych alarmowali o ...
Internauci na portalach społecznościowych alarmowali o ... Tomasz Malinowski
W ramach remontu ulicy Przędzalnianej wycinane są drzewa sąsiadujące z ulicą. Projekt rozbudowy ulicy kosztem zieleni zaakceptował Zarząd Dróg i Transportu. Dlaczego? Urzędnicy w tej sprawie milczą.
Uszkodzona tablica kierunkowa dla kierowców. Zarząd Dróg i Transportu nie reaguje

Remont ulicy Przędzalnianej rozpoczął się na poczatku czerwca tego roku. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, który jest inwestorem przewidział dla tego blisko 350-metrowego fragmentu drogi wiele prac.

Po zakończeniu robót pojawi się nowa nawierzchnia ulicy, przebudowane zostaną chodniki oraz pojawi się nowe oświetlenie i sygnalizacja na skrzyżowaniu z ulicą Tymienieckiego.

Robotnicy na całym odcinku zerwali już asfalt i przystąpili do prac przy podbudowie jezdni oraz instalacjach podziemnych. Jednak, jak donoszą internauci, bardzo niepokojące są prace przy wycinaniu drzew po wschodniej stronie ulicy Przędzalnianej. Zdjęcie z wczoraj dostaliśmy od jednego z mieszkańców miasta. Od poniedziałkowego wieczoru pracownicy specjalistycznej firmy wycięli kilka rozłożystych klonów i kasztanowców, które współgrały z sąsiadującym Pałacem Herbsta i jego ogrodem.

Postanowiliśmy zapytać urzędników, dlaczego zaakceptowali projekt rozbudowy ulicy kosztem zieleni wzdłuż ulicy Przędzalnianej? W końcu interesy kierowców i pieszych, przy dobrym projekcie można pogodzić, bez niszczenia zieleni. Niestety ani rzeczniczka ZDiT**Agnieszka Lubiatowska, ani nikt z biura prasowego - mimo naszych próśb - nie odpowiedział na to pytanie.
Bardziej pomocni w tej sprawie okazali się pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Łodzi. Dowiedzieliśmy się tam, że na podstawie projektu przedstawionego przez Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, została wydana warunkowa decyzja na wycinkę drzew pod rozbudowę ulicy Przędzalnianej.
Co to oznacza? Zarząd Dróg i Transportu jest zobowiązany do końca tego roku wskazać w pobliżu wycinki lub w innym rejonie miasta lokalizacje, w których nasadził 15 nowych drzew.**
Poza tym wycinane drzewa miały zostać prędzej czy później i tak wycięte ze względu na ich zły stan.
Jednak społecznicy nie popierają niszczenia drzew w centrum miasta. Ponadto chcą sprawdzić czy działania urzędników były legalne.

- Wczoraj wysłany został wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o udzielenie informacji, czy wydano pozwolenie na wycinkę drzew z obszaru chronionego - mówi Jakub Polewski ze stowarzyszenia Łódzka Przestrzeń. - Jeśli konserwator nie wydał takiego pozwolenia, będzie konieczne powiadomienie prokuratury - dodaje społecznik.

Remont blisko 350-metrowego fragmentu ulicy Przędzalnianej ma zakończyć się w połowie wakacji. W związku z nim zmienionymi trasami kursują autobusy linii 55, 55A oraz 77.

Czytaj więcej o

drogach w Łodzi

:

Polecamy na MM Łódź
Juwenalia 2012 w Łodzi| Noc Muzeów 2012 w Łodzi | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź|PKP - rozkład jazdy| Karaoke w Łodzi| Auto Radar

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto