Remis w sparingu Widzewa z Cracovią

Bart. (opr.wm)
Eduards Visnakovs zdobył drugiego gola dla Widzewa.
Eduards Visnakovs zdobył drugiego gola dla Widzewa. Krzysztof Szymczak
W środę odbył się sparing Widzewa z Cracovią. Mecz rozegrany w Uniejowie zakończył się remisem 2:2. Obie bramki Widzew zdobył w I połowie.

W pierwszej połowie sparingu częściej przy piłce była drużyna Cracovii, ale gole strzelali widzewiacy. Najpierw w 22 minucie pierwszą bramkę zdobył Marcin Kaczmarek. Drugiego gola, cztery minuty później, strzelił Edurads Visnakovs, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Veljko Batrovicia.

W drugiej połowie Cracovia osiągnęła przewagę nad Widzewem i zaczęła stwarzać groźne sytuacje przed bramką Widzewa. Broniący w drugiej połowie Patryk Wolański długo utrzymywał czyste konto. Piłkarze z Cracovii strzelili kontaktowego gola w 81 minucie kiedy pokonał go Bartłomiej Dudzic.

Drugiego gola, doprowadzającego do remisu Cracovia zdobyła trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Strzelcem był ponownie Bartłomiej Dudzic, który po podaniu Przemysława Kity, dobił piłkę do pustej bramki Widzewa.

W łódzkim zespole z testowanych zawodników wystąpił tylko Adrian Pietrowski. Nikt nowy na testy do Widzewa nie przyjechał.

Widzew - Cracovia 2:2 (2:0)
1:0 - Kaczmarek (22), 2:0 - E. Visnakovs (26), 2:1 - Dudzic (81), 2:2 - Dudzic (87).
Widzew: Mielcarz - Kikut, Mroziński, Augustyniak, Płotka - Kasprzak, Okachi, Pietrowski, Batrović, Kaczmarek - E. Visnakovs oraz Wolański, Stępiński, Nowak, Rybicki, A. Visnakovs, Staroń, Jonczyk.