Przegrany sparing ŁKS z Legią Warszawa

(hof)
Marcin Mięciel nie zdobył gola w kolejnym meczu.
Marcin Mięciel nie zdobył gola w kolejnym meczu. fot. Maciej Stanik
Piłkarze ŁKS przegrali w Warszawie z Legią 0:2. Pojedynek w stolicy miał być dla łodzian generalnym sprawdzianem przed derbowym meczem z Widzewem. Okazało się, że podopieczni trenera Michała Probierza oblali ten test.

Obydwie drużyny zagrały w osłabionych składach, ale bez wątpienia większe ubytki w kadrze miała stołeczna drużyna. W Legii zabrakło dziewięciu zawodników przebywających na zgrupowaniach różnych reprezentacji Polski. W ŁKS nie wystąpili reprezentanci Czarnogóry Pavle Velimirović i Malden Kascelan oraz kontuzjowany Paweł Golański.

Początek piątkowego spotkania kontrolnego to przewaga gospodarzy. Legia groźnie atakowała, a łodzianie zdołali odpowiedzieć jedną akcją. Jednak strzał z dystansu Tomasza Nowaka nie był celny i poszybował nad poprzeczką.

Legioniści objęli prowadzenie w 24 minucie. Jakub Rzeźniczak minł dwóch obrońców ŁKS i dokładnie podał do niepilnowanego Miroslava Radovicia, a ten z bliska trafił do łódzkiej siatki.

Po stracie gola goście starali się atakować, ale mieli olbrzymie problemy z wypracowaniem sytuacji, po której mogliby poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Kuciaka. Znacznie groźniej było na przedpolu ŁKS, a to za sprawą byłego ełkaesiaka Jakuba Koseckiego oraz byłych zawodników Widzewa Jakuba Rzeźniczaka i Tomasza Kiełbowicza, przeprowadzających skrzydłami groźne akcje. Widać było, że popularnemu "Kosie" zależało na tym, aby zaprezentować się trenerowi Skorży z jak najlepszej strony. Ale to Kiełbowicz zdobył drugiego gola dla wojskowych, popisując się w 66 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego w okienko. Łodzianie od razu rzucili się do ataku, jednak strzał Szałachowskiego obronił bramkarz Legii. W 85 minucie po uderzeniu Czarneckiego słupek uratował ŁKS.

Legia Warszawa - ŁKS 2:0 (1:0)
Giole: 1:0 - Radović (24), 2:0 - Kiełbowicz (66)
ŁKS I połowa: Olszewski - Salski, Gieraga, Klepczarek, Romańczuk - Łukasiewicz, Nowak, Mięciel, Dźwigała, A. Golański – Saganowski
II połowa: Olszewski - Gieraga (58, Paluch), Pruchnik, Łabędzki, Kaczmarek - Kłus, Papikjan (70, Kita), Smoliński, Stefańczyk, Szałachowski - Bykowski.