Porażka koszykarek ŁKS

Koszykarki ŁKS Siemens AGD Łódź przegrały w sobotę z Utexem Row Rybnik 58:64. Łodzianki tym samym straciły szanse na awans do fazy play-off.

Więcej ambicji

Spotkanie rozpoczęło się od punktu zdobytego z linii rzutów osobistych przez naszą środkową, Ugochukwu Ohę. Dla przyjezdnych 3 punkty zdobyła Nikita Bell, a w odpowiedzi "trójkę" trafiła Alena Novikava. W kolejnych akcjach łodzianki próbowały kontratakować, a koszykarki Utexu rzucać spod kosza i półdystansu. Skuteczniejsze były rybniczanki, które po akcjach Amerykanek - Nikity Bell i Whitney Boddie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Nasze zawodniczki nie potrafiły przeprowadzać składnych akcji zespołowych i kwarta zakończyła się przegraną 12:22, a kibice domagali się lepszej gry skandując "Dziewczyny, więcej ambicji!".

Błąd za błędem
W drugich 10. minutach łodzianki popełniały głupie błędy. Sędziowie gwizdali naszym zawodniczkom kroki, a nawet błąd 5 sekund przy wyrzucie piłki zza linii bocznej. Rybniczanki nie potrafiły tego wykorzystać, pudłując rzuty. Dzięki słabej skuteczności rywalek i dobrej grze Dominici Seals, "Ełkaesianki" wygrały tę kwartę 13:10.

Udana pogoń

Na początku drugiej połowy straty zmniejszyła Agnieszka Makowska, ale rywalki odpowiedziały dwoma "trójkami". W kolejnych akcjach nasze koszykarki nie trafiały spod kosza i w połowie 3. kwarty przegrywały 32:48. Od tego momentu rozpoczęło się "gonienie" przyjezdnych. Seals wykorzystywała osobiste, Oha grała twardo pod tablicami i przewaga rybniczanek topniała w oczach. Łodzianki dobrze rozbijały grę strefową w obronie rywalek i w połowie 4. kwarty wyszły na prowadzenie 51:50.

Nieudana końcówka i porażka na tablicach

W końcówce meczu było dużo niedokładności po obu stronach. Z nerwami lepiej poradziły sobie jednak przyjezdne i po punktach Martyny Koc objęły sześciopunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca meczu. Rybniczanki wygrały walkę na tablicach (7 zbiórek więcej) i były skuteczniejsze w rzutach trzypunktowych (23% do 9%). Dobre spotkanie w naszej drużynie rozegrały Oha (10 punktów, 11 zbiórek) i Seals (25 pkt., 5 zb.), które grały pełne 40 minut. Słabo zagrała - zmagająca się w ostatnim czasie z chorobą - Alicja Perlińska, która zdobyła tylko jeden punkt.

ŁKS Siemens AGD Łódź – Utex Row Rybnik 58:64
ŁKS: Perlińska (1 pkt.), Makowska (8 pkt.), Novikava (10 pkt.), Seals (25 pkt.), Oha (10 pkt.) - Owczarek (0 pkt.), Grabowska (4 pkt.), Shchypakina (0 pkt.)
Utex: Sibora (9 pkt.), Krężel (13 pkt.), Bell (13 pkt.), Boddie (9 pkt.), Koc (8 pkt.) - Jaroszewicz (3 pkt.), Stanek (0 pkt.), Hampton (9 pkt.)