Piknik stulecia w Łodzi [foto]

Drugi dzień oficjalnych obchodów stulecia KS Widzew dobiegł końca.

Wczoraj (2 maja) po godzinie 15 na stadionie Łodzianka zrobiło się czerwono od fanów Widzewa Łódź. Odbywał się tam piknik z okazji stulecia istnienia klubu. Przyszli tam wiekowi i młodzi kibice drużyny. Dla tych co odwiedzili dziś park 3 Maja i znajdujący się tam stadion czekały liczne atrakcje. Do dyspozycji najmłodszych było wesołe miasteczko. Dla starszych scianka wspinaczkowa i zabawy rekreacyjna. Piknik był też okazją do wspólnych zdjęć, autografów i spotkań z osobami związanymi z klubem. Nie zabrakło też stoisk z gadżetami Widzewa i produktami sponsora klubu.

Jubileuszowy piknik

Impreza rekreacyjno-sportowa rozpoczęła się gdy z głośników popłynęła Uwertura Widzewska. Utwór został napisany specjalnie na 100-lecie KS Widzew Łódź. Autorem tekstu jest Mirosław Tlokiński, muzykę skomponował Sławomir Kowalewski z Trubadurów. Część przybyłych do parku kibiców zbierała autografy od poruszających się po obiekcie zawodników i działaczy klubu. Niektórzy z jubilatami pozowali do zdjęć. W tym czasie stadion powoli się zapełniał. Na pikniku pojawiły się też dwie koszykarki Widzewa. Aleksandra Pawlak i Kamila Trojanowska. Ze znajdującej się tam sceny opowiadały o swoim wczorajszym sukcesie. Nie zabrakło też słów dotyczących 100-lecia Widzewa. Oprócz zespołów muzycznych grających muzykę popularną, na scenie opanowaniem piłki popisywał się Adrian Fogel. Polskiego pochodzenia niemiecki mistrz we Freestyle Football. Główną atrakcją popołudnia był jednak mecz towarzyski.

Wiadomo, że wygrają nasi

Spotkanie rozegrane zostało między drużyną czerwonych i żółto-czarnych. Stroje zawodników zostały przygotowane specjalnie na ten mecz. Na każdym był herb KS Widzew z 1910 roku. Składały się one z byłych i obecnych działaczy klubu oraz jego zawodników. W drużynach grali też kibice i przyjaciele Widzewa. Mecz rozpoczął się o 16.25. Już po pierwszej minucie spotkania padła bramka dla czerwonych. Strzelił ją Sylwester Cacek - mieszkający w Szwajcarii właściciel klubu.Spotkanie zostało rozegrane w dwóch połowach 30 minut. W przerwie rozgrywek również dziś można było zobaczyć i posłuchać Orkiestrę Reprezentacyjną Republiki Genewskiej. Towarzyski mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu żółto-czarnego.