Pierwsze mecze III Edycji Ligi Letniej CNBA w Łodzi

22 maja odbyły się w Łodzi pierwsze mecze III Edycji Ligi Letniej CNBA. Pogoda pozytywnie zaskoczyła zawodników i organizatorów, dzięki czemu atmosfera rozgrywek po raz kolejny okazała się niepowtarzalna.

W pierwszych meczach stanęły przeciwko sobie pary: Brickers - Koks Squad i Magic Travel - Sporto.

Brickers - Koks Squad 49:28
Kosk Squad jako debiutanci w rozgrywkach CNBA wyszli na parkiet bez dobrego przygotowania, jednakże do połowy walczyli z Brickersami jak równy z równym. W drugiej części spotkania bardziej doœświadczona i lepiej przygotowana fizycznie drużyna Brickers zdecydowanie odskoczyła rywalom. Najwięcej punktów w spotkaniu (14) zdobył Kristian Witaszek ze zwycięskiej drużyny.

Magic Travel - Sporto 36:43
Sporto (w regularnych rozgrywkach CNBA - Old Medical School) podejmował sąsiadów z pierwszej ligi, drużynę Magic Travel. Przez całe spotkanie wynik oscylował w granicach remisu, ale lepsi okazali się zawodnicy "lekarzy". Najwięcej punktów zdobył Dorian Więzowski z drużyny gospodarzy.

Danak - Impall 21:42
W dzisiejszym meczu Danak, który rzadko w rozgrywkach ligowych przegrywa z Impallem, tym razem uległ mu w pełni. W spotkaniu aż 3 zawodników rzuciło po 10 punktów. Byli to Rafał JóŸwiak z Danaku, Michał Czajkowski i Artur Kornacki z Impallu.

Młode Strzelby - Coach G 94:28
Młode Strzelby w składzie z Piotrem Trepką (zawodnikiem PLK) poradzili sobie bez problemu z drużyną Coach G, która na codzień występuje w Prelidze. Aż pięciu zawodników drużyny zwycięskiej zdobyło 10 lub więcej punktów, a ich gra w ataku była nie tylko skuteczna ale jeszcze efektowna.

Rozjuszone Leniwce - Oszukani Przez Zarząd 35:52
Po pierwszej połowie drużyna Leniwców prowadziła czterema punktami jednakże losy tego meczu odwróciły się w trzeciej kwarcie. Wtedy to Oszukani zaczęli grać zespołowo i przy okazji skutecznie, wygrywając tę czꜶć gry 17:8. W Leniwcach wyróżnił się Michał Wasilewski, zdobywca 13 punktów.

MAT - Extreme 71:34
Bardzo zespołowa gra oraz dobra skutecznoœść "zza łuku" zapewniła zwycięstwo zespołów MAT w pierwszym meczu Ligi Letniej. Zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego trafili w całym spotkaniu 8 rzutów za trzy punkty a najlepszym strzelcem okazał się Arkadiusz Karkocha, który zdobył 20 punktów i aż 5 razy celnie rzucał za "3". W drużynie pokonanej Rafał Mataœka rzucił 15 punktów.

Kolejne mecze już jutro (24 maja) od godziny 18:15. Zapraszamy na boiska przy SP 173 w Łodzi - ul. Sienkiewicza 46.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?