Panie rządziły w Spale

Artykuł sponsorowany
Zapasy

Reprezentacja Polski kobiet w zapasach nie miała równych w rozgrywanym w Spale XVI Międzynarodowym Turnieju FILA Poland Open.
Promocyjnie zawody, które wspierał marszałek województwa łódzkiego, okazały się sukcesem.
W stawce 22 reprezentacji Polki zajęły zdecydowanie pierwsze miejsce, wyprzedzając Rosjanki, Kanadyjki i Białorusinki.

Srebro w kategorii 63 kg zdobyła Monika Michalik, w kategorii 51 kg bezkonkurencyjna była Roksana Zasina z ZTA Zgierz, która w 2013 roku wywalczyła też tytuł mistrzyni Europy. Brązowy medal w Spale wywalczyła jej koleżanka klubowa Anna Zwirydowska. Nasze zawodniczki potwierdziły doskonałą dyspozycję.
Zapaśnicy z Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi opanowali podium zorganizowanego także w sierpniu w Spale XXII międzynarodowego turnieju im. Wacła Ziółkowskiego. Ogółem startowały reprezentacje aż 28 państw z całego świata. Polscy zapaśnicy uplasowali się w tej silnej stawce na dziewiątym miejscu. Naszych reprezentantów wyprzedzili ponadto: Turcy, Amerykanie, Ukraińcy, Kazachowie i Bułgarzy. W kategorii do 60 kg drugi był Krzysztof Bieńkowski, a w kategorii do 74 kg trzecie miejsce zajął Krystian Brzozowski.
O zawodach w Spale dyskutowano jeszcze długo po ich zakończeniu. Przeważały głosy, że to były nieoficjalne mistrzostwa świata w zapasach, czyli zawody wysokiej rangi. Do naszego regionu przyjechali wybitni zapaśnicy. I umawiali się na start za rok! Też u nas!