Organika Budowlani nie obroni Pucharu Polski

Luana de Paula i jej koleżanki rzadko zatrzymywały blokiem ataki rozpędzonych rywalek fot. Krzysztof Szymczak
To jest zimny prysznic, bo w łódzkiej ekipie nikt nie dopuszczał myśli, że w piątek w Inowrocławiu już pierwszy występ łodzianek skończy się dotkliwą porażką.

Obrońca Pucharu Polski Organika Budowlani uległa Atomowi Treflowi Sopot 0:3, zdobywając zaledwie 44 punkty!

Po meczu ligowym, w Sopocie, wygranym przez nasz zespół 3:2 napisaliśmy, że łodzianki "rozbroiły Atom". Tym razem Atom eksplodował z niezwykłą energią. - Nie mieliśmy żadnego argumentu - powiedział Marcin Chudzik, menedżer Organiki Budowlanych. - Rywalki zagrały "kosmiczną" siatkówkę, dawno nie widziałem, żeby któraś drużyna w Polsce tak grała. My zagraliśmy słabiej niż w Łodzi, staraliśmy się, ale siła gry Trefla była dziś niesamowita.

Spotkanie rozpoczęło się z 20 minutowym opóźnieniem. Poprzedni mecz Aluprof - Dąbrowa (3:2) trwał aż 2,5 godziny i siatkarki z Łodzi i Sopotu musiały mieć czas na rozgrzewkę.

Spotkanie rozpoczęło się zupełnie inaczej niż oba ligowe między tymi zespołami w rundzie zasadniczej. W tamtych meczach lepszy początek miały łodzianki, które w Sopocie wygrały pierwszą partię do 18, a w Łodzi do 20. Tym razem Trefl dominował. Prowadził od początku, a kiedy odskoczył na 3:10 Organika już nie zdołała nawiązać kontaktu (7:13, 9:16, 11:19, 12:22, 14:25).

Lepiej zagrała drużyna trener Małgorzaty Niemczyk na początku drugiego seta. Do stanu 9:11 gra była wyrównana, ale wówczas sopocianki zdobyły 5 punktów z rzędu (9:16). Również tego seta łodzianki przegrały nadspodziewanie gładko do 18, nie nawiązując walki.

Zanosiło się na szybkie 0:3, jak mawiają siatkarze i siatkarki "w godzinę z kąpielą". W trzeciej partii łodzianki próbowały przejąć inicjatywę, ale Trefl zdobył czteropunktową przewagę i później znakomicie potrafił grać "punkt za punkt". Ewolucja wyniku jest wymowna: 2:6, 3:7, 4:8, 5:9,. 6:10, 7:12, 8:14, 9:15. Trener Małgorzata Niemczyk miała pod nieobecność Katarzyny Zaroślińskiej tylko 3 zmienniczki.

Kiedy łódzki zespół znów miał przestój, tracąc 5 punktów z rzędu (9:20) rywalizacja była rozstrzygnięta. W końcówce gwiazdy z Sopotu dały popis dobrej siatkówki, wprost niszcząc bezradne siatkarki Organiki.

Organika Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 0:3 (14:25, 18:25, 12:25)
Organika: Echenique, Kosek, Szeluchina, Mirek, de Paula, Wojcieska, libero Ciesielska oraz Teixeira, Szymańska, Bryda. Trener: Małgorzata Niemczyk.
Pozostałe ćwierćfinały: Muszynianka - PTPS Piła 3:0, Centrostal Bydgoszcz - TPS Rumia 3:0, Aluprof Bielsko-Biała - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (20:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:8).