Organika Budowlani Łódź – Chemik Police 3:0!

Marta Roszkowska
Piąty mecz łódzkiej drużyny w I Lidze Siatkówki Kobiet i piąte zwycięstwo. Wczoraj podopieczne trenera Jacka Pasińskiego pokonały na własnym boisku zespół Chemika Police 3:0.

Chociaż Organika, aktualny lider I ligi, zmierzyła się wczoraj z piątą drużyną tabeli, to mecz ten nie był dla łódzkich siatkarek najłatwiejszym w tym sezonie.

Początek spotkania był dość zaskakujący, bowiem po pierwszych trzech akcjach siatkarki Chemika Police bez większych problemów objęły prowadzenie 3:0. Na reakcję trenera Pasińskiego nie trzeba było długo czekać. Po przerwie na żądanie łódzkie siatkarki zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 4:4 rozpoczęła się walka punkt za punkt. Momentami Organika wychodziła na 2-3 punktowe prowadzenie, jednak rywalki, za każdym razem doprowadzały do wyrównania. I tak do stanu 19:19, który przerwały łodzianki wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. Swojego prowadzenia łodzianki nie oddały do końca pierwszego seta, wygrywając go po skutecznej kiwce Jaszewskiej, 25:22.

Drugi set rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Zespoły ponownie zdobywały minimalne przewagi, jednak od stanu 7:7 to łodzianki złapały wiatr w żagle i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie doprowadzając do wyniku 15:8. Przez kilka kolejnych akcji siatkarkom z Polic udawało się zdobywać jedynie pojedyncze punkty. Przy wyniku 20:14, gdy wydawało się, że nic nie jest w stanie zmienić przebiegu seta, siatkarki Chemika odrobiły 4 punkty z rzędu. Te akcje nieco rozbiły stabilną grę Organiki i doprowadziły do nerwowej końcówki drugiej partii meczu. Przy stanie 24:23, Agata Furmanek podarowała łodziankom 25 punkt posyłając piłkę w aut.

Początek trzeciej części spotkania należał do zespołu Chemika. Tym razem, to przeciwniczki łódzkiej drużyny uciekały na 2-3 punktowe prowadzenie, a gospodynie musiały odrabiać straty. Od wyrównania 11:11 gra toczyła się systemem punkt za punkt, aż do wyniku 18:15 na korzyść łodzianek. Od tego momentu Chemik Police konsekwentnie odrabiał straty, zdobywał punkty kontaktowe, aż w końcu wyrównał wynik na 21:21. Zacięta końcówka seta była jednocześnie końcówką meczu, bowiem po ostatnich akcjach łodzianek i wieńczącym ataku Niemczyk, Organika wygrała trzecią partię 25:22, a cały mecz 3:0.

Całe spotkanie było dość wyrównane, lecz niestety nie stało na najwyższym poziomie. Siatkarki Organiki potrafiły zaskoczyć drużynę przeciwną silnymi atakami, czy też zdobywać punkty dzięki mocnej zagrywce i odrzuceniu przeciwniczek od siatki, jednak chwilami zawodził skuteczny dotychczas łódzki blok. Momentami obie drużyny traciły punkty po prostych błędach własnych. Jednak, w decydujących partiach spotkania to łodzianki zdobywały przewagę i konsekwentnie wygrywały sety. Dzięki temu Organika zakończyła mecz rezultatem 3:0 i do swojej punktowej puli dołożyła kolejne 3 punkty.

W szóstej kolejce spotkań zespół Organiki pauzuje, dlatego kolejny ligowy mecz rozegra dopiero 15 listopada na wyjeździe z zespołem TPS Rumia. Na własnym parkiecie łódzki zespół zobaczymy 21 listopada, kiedy to Organika podejmować będzie drużynę SMS PZPS I Sosnowiec.

Poza spotkaniami w I lidze, podopieczne trenera Pasińskiego czeka kolejne starcie w rozgrywkach Pucharu Polski. W IV rundzie Organika Budowlani Łódź zmierzy się z drużyną AZS Politechnika Śl. Gliwice. Ten mecz już w najbliższą środę (29 października) na wyjeździe.

Organika Budowlani Łódź - Chemik Police 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:

Organika: Wołoszyn, Niemczyk, Jaszewska, Jasińska, Wiśniewska, Pluta oraz Ciesielska (libero), Bednarek, Jóźwicka, Wankiewicz
Chemik: Furmanek, Wellna, Soter, Pomykacz, Kazanecka, Raczyńska oraz Ostrowska (libero), Matusz, Ciesielska