Organika Budowlani - Centrostal Bydgoszcz 3:1. Łodzianki bliżej ósemki

(BAP)
Karolina Kosek była najskuteczniejszą i najlepszą zawodniczką meczu z Centrostalem Bydgoszcz. Maciej Stanik
Siatkarki Organiki Budowlani wreszcie nie zawiodły kibiców. We własnej hali pokonały 3:1 Centrostal Bydgoszcz. Zdobyte trzy punkty mogą okazać się bezcenne, bo dzięki nim łodzianki mogą uniknąć gry w barażach.

Kto wie, czy to nie było najważniejsze zwycięstwo podopiecznych Małgorzaty Niemczyk w tym sezonie. Gdyby przegrały, niemal na pewno musiałyby walczyć o zachowanie ligowego bytu w barażach. Aby tego uniknąć, w przedostatnim meczu rundy zasadniczej musiały pokonać Centrostal, który też miał o co grać, bo w przypadku zwycięstwa w Łodzi przed play-off mógł znaleźć się w czwórce.

Więcej motywacji miały jednak łodzianki. O czym najlepiej świadczy fakt, że na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 8:1! Duża w tym zasługa świetnie serwującej Julii Szeluchiny i ataków Joanny Mirek. Wypracowana przewaga do gry Organiki wprowadziła spokój i właściwie jej zwycięstwo w pierwszej partii – którą asem zakończyła Karolina Kosek–było niezagrożone.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Łodzianki pokazały w nim charakter, bo choć przegrywały już 20:23, dzięki Mirek mogły nawet wygrać (24:23). Szkoda, że zmarnowały piłkę setową, a w końcówce więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne. Na szczęście, to tylko na chwilę wybiło z rytmu łódzką drużynę.

W trzeciej odsłonie gospodynie szybko opanowały nerwy i wyszły na prowadzenie (13:9). Na parkiecie szalała Kosek, której nie mogły zatrzymać bydgoszczanki. W czwartym secie grały już tylko łodzianki, a prawdziwym popisem była końcówka. W tym secie najlepiej spisywała się Sylwia Wojcieska, której blok na Patrycji Polak zakończył spotkanie.

Statuetka dla najlepszej zawodniczki meczu trafiła do rąk Kosek.

– Wszystkie bardzo mocno pracowałyśmy na ten sukces – mówiła szczęśliwa przyjmująca. – Jeśli wszystkie dziewczyny wrócą do pełni zdrowia, to możemy jeszcze sporo namieszać w play-off.

Organika Budowlani – Centrostal Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:27, 25:20, 25:16)
Organika: Kosek18, Szeluchina 11,Wojcieska 10, Mirek 13, Echenique 3, De Paula 12, Ciesielska (libero) oraz Bryda 2, Teixeira oraz Szymańska.
Centrostal: Kowalkowska 20, Mróz 3, Polak 23, Spicer, Leys 2, Pelc 2, Kuehn-Jarek (libero) oraz Naczk 3, Skiba, Kuligowska 6 i Sawoczkina 2.